Yücel Avrupa Şampiyonu?

Slovakya`nın başkenti Bratislava`da yapılan 42. Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası`nda milli forma altında mücadele eden sporcularımızdan Yücel Gündoğdu Avrupa Şampiyonu, İlyas Demir ve Vildan Doğan Avrupa 2.`si, Yusuf Başer ise Avrupa 3.`sü oldu.

Bratislava`da yapılan maçlarda takım halinde Avrupa 2.`si olan Milli takım kadrosunda yer alan sporcularımız aldığı başarılı sonuçlarla bu gururda büyük pay sahibi oldular.
65 kiloda mücadele eden milli sporcumuz Yücel Gündoğdu finalde Makedon rakibini yenerek Avrupa Şampiyonluğu`na ulaşırken, Bayanlar 60 kiloda mücadele eden sporcumuz Vildan Doğan, 1. turu bay geçerken, 2. turda Alman rakibini 6-2, yarı finalde ise İspanyol rakibini 2-1 yenerek altın madalya mücadelesine hak kazandı. Vildan Doğan, finalde Çek rakibine yenilerek Avrupa 2.`si oldu. 60 kiloda mücadele veren sporcumuz İlyas Demir ise ilk kez katıldığı Büyükler Avrupa Şampiyonası`nda finalde İtalyan rakibine yenilerek Avrupa 2.si olurken, Açık siklette tatamiye çıkan Yusuf Başer ise Avrupa 3.`sü olarak milli takımın başarısına katkı sağlayan bir diğer sporcumuz oldu.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz