Yeşim Bostan Açık Hava Türkiye Şampiyonu

2018 Okçuluk Açık Hava Türkiye ve Kulüpler Türkiye şampiyonasında Makaralı Yay ferdi bayanlarda Yeşim Bostan ile Makaralı Yay Mix takımımız Türkiye Şampiyonu oldu. Makaralı Yay erkek takımımız ise Kulüpler Türkiye ikincisi oldu.

2018 Okçuluk Açık Hava Türkiye Şampiyonası ve Kulüpler Türkiye Şampiyonası

13-16 Eylül tarihleri arasında  Antalya 100. Yıl Okçuluk Tesislerinde 2018 Okçuluk Açık Hava Türkiye Şampiyonası ve Kulüpler Türkiye Şampiyonası  yapıldı. Müsabakalara 64 kulüpten, 406 sporcu katıldı. 

 

Sporcularımızdan Yeşim Bostan yapılan sıralama ve eleme atışları sonucunda  makaralı yay bayanlar kategorisinde 2018 Açık Hava Türkiye Şampiyonu oldu.

1.Yeşim Bostan -İstanbul BBSK

2.Şevval Özer -Marmara Okçuluk

3.Y.Begüm Topkarcı -Demka Okçuluk

 

Bülent Korkmaz ve Yeşim Bostan'dan  oluşan makaralı yay mix takımımız yapılan eleme atışlarında 1. olarak altın madalya kazandı  ve 2018 Açık Hava Türkiye Şampiyonu oldu.

1.İstanbul BBSK

2.Marmara Okçuluk

3.Demka Okçuluk 

 

Acık Hava Türkiye Şampiyonasındaki sıralamalara göre Erdoğan Aygan-Bülent Korkmaz-Doğan Hancı'dan oluşan  makaralı yay erkek takımımız son gün Kulüpler Türkiye Şampiyonası için 4. Grupta yer aldı. Sırasıyla Modern Okçuluk ve Yıldırım Okçulukla  yaptığımız maçlarla gruptan 1. Olarak çıktık.  Yarı final için karşılaştığımız Demka Okçuluğu eleyerek altın madalya atışlarında Okçular Vakfı ile karşılaştık.  Yapılan atışlarla maç sonucunda  2018 Kulüpler Türkiye Şampiyonasında 2. olarak gümüş madalya kazandık.

2018 Kulüpler Türkiye Şampiyonası sıralaması; 


1.Okçular Vakfı

2.İstanbul BBSK

3.Demka Okçuluk 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz