Yere sağlam basmalıyız..

Galatasaray'ın ardından Trabzonspor'u da mağlup ederek lige fırtına gibi giren oyuncularımızdan takım kaptanımız Efe, Can Arat ve Webo 2 şampiyonluk adayını da mağlup etmek büyük bir başarı ancak ayaklarımız yere sağlam basmalı dediler.

Takım kaptanımız Efe İnanç Trabzonspor galibiyetini yorumladı. Efe, ''Türkiye'nin iki büyük kulübüyle üst üste oynadık. 2 haftadan 6 puanla ayrılmak büyük başarı. Ayaklarımız yere basmalı. Hedeflerimiz artıyor. Bu kadar mükemmel bir başlangıçtan sonra daha iyi yerlerde olmalıyız. Bizden beklenenlerin daha da üzerinde olmalıyız' derken, Defans oyuncumuz Can Arat ise, 'Trabzonspor'u tebrik ediyoruz. Ülkemizi çok iyi temsil ettiler. Inter karşısında iyi mücadele ettiler. Yorgunluk olabilir ama ligimizde de 3-4 gün arayla maç oynayacağız. Bu tempoya Galatasaray ile başladık. Böyle oynadığımız sürece kazanmamamız için bir neden yok. Takımdaki oyuncular birbirine yardım ediyor, takım birlikteliği var. Bu şekilde başlayan lig bu şekilde devam eder umarım. Sahaya iyi futbol yansıtıp iyi mücadele edip sonuca yansıtmaya devam ederiz inşallah.' diye konuştu.

Takımımıza 3 puanı getiren gole imza atan Pierre Webo da 'Bir futbolcu tecrübe ile sakinlik kazanıyor. 5 yıl önce böyle bir pozisyon gelse bu kadar sakin olmazdım. İnsan oynaya oynaya sakinlik kazanıyor. Futbol oynamayı seven bir ülkeden geliyorum, İspanya'dan. İstanbul BB de böyle oynuyor. Kolay uyum sağladım. Bir aile gibi karşıladılar beni. Karşımda iyi bir kaleci vardı. Benim işim bitirici vuruşu yapmak. Dengesinin bozulmasını bekledim. Kalecinin hamlesini bekledim ve golümü attım. Şu anda 2 golüm var. Ben takım oyuncusuyum. Takımımın başarısı için oynuyorum.' Şeklinde konuştu.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz