Yeni sezon 9 Ağustos`ta başlıyor...

Müthiş bir çekişmeye sahne olan Turkcell Süper Lig`de gelecek sezonun planlaması da belli oldu! Türkiye Futbol Federasyonu, 2009-2010 sezonun başlangıç ve bitiş tarihini açıklarken, Fortis Türkiye Kupası programının daha sonra belli olacağı ifade edildi!

Turkcell Süper Lig`de 2009-2010 sezonu planlaması belli oldu. Plana göre, Süper Lig`de yeni sezon 9 Ağustos 2009 tarihinde başlayacak, 16 Mayıs 2010`da oynanacak maçlarla son erecek.
Açıklamada, Turkcell Süper Lig müsabakalarının yayıncı kuruluşla yapılacak görüşmeler neticesinde cuma, cumartesi ve pazar günlerinde yapılacağı belirtildi.
Avrupa Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi`ne katılacak olan takımların, salı günü oynadıkları takdirde lig maçlarını cuma ya da cumartesi, çarşamba ve perşembe günü oynadıkları takdirde ise lig karşılaşmalarını pazar günü yapacakları bildirildi. Futbol müsabaka talimatında belirtilen koşullar dışında, Avrupa Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi müsabakalarına katılan takımların lig maçlarında ertelemeye gidilemeyeceği vurgulandı.
2009-2010 Fortis Türkiye Kupası müsabaka programı daha sonra açıklanacak.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz