Yekta Yilmaz Gül Avrupa 2.`si.

Varna`da yapilan Sampiyonada rakiplerini tek tek devirerek adini finale yazdiran 120 kilo güresçimiz Yekta Yilmaz Gül ise ülkemize gümüs madalya kazandirarak Avrupa 2.`si oldu.

Final müsabakasında Belarus Sergei Artiuklin ile karşılaşan Yekta Yılmaz Gül 0-0 sonuçlanan ilk yarı sonunda göğüs çaprazı bağlama
pozisyonunda rakibine puan verdi ve ilk devreyi 1-0 kaybetti. İkinci
devre de 0-0`lık eşitlikle sonuçlanırken, sporcumuz kura atışını kazanmasına rağmen rakibine aynı şekilde puan verdi ve müsabakadan 2-0 yenik ayrılarak gümüş madalyada kaldı.
Bayram ve Serkan Bronz`da kaldı.
Milli takım kadrosunda yer alan diğer gururlarımızdan 55 kiloda Bayram Özdemir ile 84 kiloda Serkan Özden Avrupa 3.`sü olarak ülkemize bronz madalya kazandı.
55 kiloda Rumen Florin Gavrila`yı 2-0 (3-0,6-0) yenerek bronz madalya mücadelesine çıkmaya hak kazanan Bayram Özdemir, Belarus Alexei Shaaipak ile yaptığı müsabakanın ilk devresini 1-0 kaybettikten sonra ikinci devreyi 3-1, üçüncü devreyi de 1-0`lık skorlarla aldı ve 2-1`lik galibiyetle bronz madalyaya ulaştı.84 kiloda Serkan Özden ise bronz madalya mücadelesinde Litvanyalı Lamutis Adomaitis karşısında müsabakaya son derece kötü başladı. Kendi oyunları sonucu rakibine arka arkaya puanlar veren Özden, ilk devreyi 7-0 teknik üstünlükle kaybetti. İkinci devrede toparlanan Serkan Özden bu devreyi 4-0, üçüncü devreyi de 3-0 önde kapatarak 2-1 galip geldi ve bronz madalyanın sahibi oldu.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz