Yavuz Bahadıroğlu'ndan Milli Bilinç Konferansı..

Kulübümüzün Kültürel Etkinlikler Çerçevesinde düzenlemiş olduğu Milli Bilinç ve Tarihimiz Konulu Konferans, Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi.

 18 Branşta Ülke Sporuna hizmet veren kulübümüz, sporcularımızın gelişimine katkıda bulunma ve onlara yeni ufuklar adına açmak adına Kültürel Etkinlikler düzenlemeye de devam ediyor.

Bu doğrultuda kulübümüzün Cebeci Spor Kompleksi Konferans Salonu'nda Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu'nun katılımıyla gerçekleştirdiği Milli Bilinç ve Tarihimiz konulu Konferansa Kulüp Başkanımız Ahmet Hamdi Çamlı, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Sporcularımız ve kulüp personelimiz yoğun ilgi gösterdi. Başkanımız Ahmet Hamdi Çamlı'nın kulübümüzü anlatan kısa konuşmasının ardından sözü alan Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu 1.5 saat süren Konferansta Osmanlı Devleti'nin kuruluş aşamasında İstanbul'un Fethi'ne kadar olan dönemi konu aldı.

Hayal etmenin, kendine güvenmenin ve inanmanın hedefe ulaşma açısından çok büyük önem taşıdığına dikkat çeken Bahadıroğlu, Osmanlı'nın kuruluş aşamasında Ertuğrul Gazi'nin ileriye dönük hedeflerinden başlayan, Kayı Boyunun göçünden, Çimpe Kalesinin fethine kadar olan Osmanlı İmparatorluğunu kuruluşunu, ardından İstanbul'u Fethi'ne kadar olan dönemde Fatih Sultan Mehmet'in çocukluk yıllarında çizdiği ve ulaşılamaz bir hayal olarak görülen devasa topların ve uçan gemilerin daha sonra İstanbul'un Fethi'nde kullanılması, Gemilerin karadan yürütülmesi ve fethin gerçekleşmesi sürecini anlattı. Şeyh Edebali'nin Osmangazi'ye öğüdü olan İnsanı yaşat ki devlet yaşasın öğüdüne vurgu yapan Bahadıroğlu,

Böyle sağlam temeli olan bir medeniyetin evlatları olarak kendimize güvenmemiz ve hayal ettiğimiz şeylerin peşinden inanarak gitmemiz gerektiğini, inandığımız doğrulardan da geri adım atmamamızın hedefe ulaşmanın en önemli yolu olduğunu vurguladı.

Konferansın ardından Bahadıroğlu kitaplarını imzalayarak sporcularla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz