Yarı Maraton'da Türkiye Şampiyonuyuz.

Samsun'da düzenlenen 19 Mayıs Yarı Maratonu'nda takım sıralamasında şampiyonluğa ulaşan Atletizm takımımızda yer alan sporcularımızdan Ali Haydar Tekgöz Türkiye Şampiyonu, Fatih Bilgiç ise Türkiye 3.'sü oldu.

 Startı Samsun 19 Mayıs Stadı'nda Vali Hüseyin Aksoy tarafından verilen 21 kilometrelik yarı maratona, 18'i bayan, 87' si erkek olmak üzere toplamda 105 sporcu katıldı. Yarışlarda

birinciliği erkeklerde sporcumuz Ali Haydar Tekgöz, bayanlarda Mehtap Sızmaz kazandı.

Yarışta erkeklerde sporcumuz Ali Haydar Tekgöz 1.03:3'lik derecesiyle birinci, Demie Bıruk Getachew 1.04:30'luk derecesiyle ikinci, bir diğer sporcumuz Fatih Bilgiç 1.04:46'lık derecesiyle Türkiye üçüncüsü oldu.

 Bayanlarda ise Mehtap Sızmaz 1.14:44'lük derecesiyle birinci, Ümmü Kiraz 1.15:35' lik derecesiyle ikinci, Esra Güllü 1.22:22' lik derecesiyle üçüncü oldu.

Şampiyonada yarışan sporcularımızdan Hasan Pak 4., Erkan Kuş 5. Ve Abdülkadir Türk ise 6. olarak takım şampiyonluğuna katkı sağladı.

Takım Klasmanında Kulübümüz Türkiye Şampiyonu olurken,Diyarbakır Emniyetgücü 2., Zeytinburnu Beştelsiz 3., Trabzonspor ise 4. oldu.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz