Yakup Gör Avrupa Oyunları 3.'sü

Azerbaycan'da yapılan 1. Avrupa Oyunları'nda Serbest Stil 70 kiloda mindere çıkan Milli Güreşçimiz Yakup Gör, madalya maçında Sırp Rakibi Efendiev'i 17-6 teknik üstünlükle mağlup ederek Oyunlar 3.'sü olup Bronz madalya kazandı.

 Haydar Aliyev Spor Salonu'nda yapılan müsabakalarda başarılı maçlar çıkaran Güreşçimiz Yakup Gör 70  kiloda oyunlar 3.'sü olarak bronz madalya kazandı.

70 kiloda ülkemizi temsil eden Dünya 2.'si Milli Güreşçimiz Yakup Gör, ilk tur maçında Slovak rakibi Olle'yi 10-0'lık skorla ve teknik üstünlükle mağlup ederek çeyrek finale yükseldi. İtalyan rakibi Costa'yı 10-0'lık skorla ve teknik üstünlükle mağlup ederek yarı finale yükselen Yakup Gör, Rus rakibi Magomedrasul Gazimagomedov'a 6-0 mağlup oldu ve altın madalya şansını kaybetti. Milli güreşçimiz Bronz madalya maçında ise Sırp rakibi Efendiev'i 17-6'lık skorla ve teknik üstünlükle mağlup ederek Avrupa Oyunları 3.'sü olarak bronz madalya kazandı. 

Şampiyonada daha önce 74 kiloda mücadele eden diğer sporcumuz Soner Demirtaş ise Avrupa Oyunları 2.'si olarak gümüş madalya kazanmıştı. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz