Yakup Gör Avrupa 3.'sü.

Finlandiya'da yapılan Büyükler Avrupa Güreş Şampiyonası'nda, serbest stil 70 kiloda mücadele eden Milli sporcumuz Yakup Gör, Macar Zsombor Gulyas'ı 5-0 yenerek Avrupa 3.'sü oldu ve bronz madalya kazandı..

 Finlandiya'nın başkenti Helsinki yakınındaki Vantaa'daki Trio Arena'da düzenlenen şampiyonada Sabah seansında birinci turda Alman Samed Dülger ile mindere çıkan sporcumuz Yakup Gör, rakibini 7-1 yendi. Çeyrek finalde de Rus İsrail Kasumov'u 9-5 yenen milli güreşçimiz, yarı finalde Azeri Ruslan Dibirgadzhiyev ile karşılaştı.

İlk devreyi 3-0 geride tamamlayan Gör, ikinci devrede toparlanarak 4 puan aldı, ancak müsabakayı 5-4 kaybetti. Yakup Gör, bronz madalya maçında  Macar Zsombor Gulyas karşısında rahat bir maç çıkardı. İlk devrede rakibine açık vermeden 3-0 önde bitiren Gör, ikinci devrede iki ihtar peş peşe aldı. 30 saniye içerisinde rakibine kural gereği puan vermedi ve karşılaşmayı 5-0 kazanarak bronz madalyanın sahibi oldu. Öte yandan Türkiye, takım olarak Avrupa 3.'sü oldu. Milli forma altında mücadele eden sporcularımızdan Servet Coşkun 65 kiloda Avrupa 2.'si olarak gümüş, Soner Demirtaş ise 74 kiloda Avrupa 3.sü olarak Bronz madalya kazanmıştı.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz