Wushu'da Kürsü İstanbul Büyükşehir'in

Antalya'da yapılan Türkiye Minik, Yıldız, Genç ve Büyükler Wushu Türkiye Şampiyonasında Tao ve Sanda Kategorisinde mücadele eden sporcularımız 6 altın, 5 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplam 13 madalya kazandı. Büyüklerde Gülşah Kıyak şampiyon, Selahattin Yıldız 2., Sadık Pehlivan ise 3. oldu.

 Antalya Kundi'de 50  kulüpten 550 sporcunun katılımıyla yapılan Şampiyonada sporcularımız başarılı bir performans ortaya koyarak kürsüyü parselledi. Büyükler Kategorisi'nde mücadele eden Gülşah Kıyak 60 kiloda Türkiye Şampiyonu olurken, Selahattin Yıldız 52 kiloda Türkiye 2.'si, Sadık Pehlivan ise 56 kiloda Türkiye 3.'sü oldu.  
Gençlerde ise Fukan Gürüz +90 kiloda Türkiye Şampiyonu olarak altın, Fatma Aleyna Kocalan ise 56 kiloda Türkiye 3.'sü olarak bronz madalya aldı.

Minik ve Yıldızlar kategorisinde mücadele eden sporcularımızdan Sanda Kategorisi'nde 45 Kiloda Fatih Korkmaz Türkiye Şampiyonu, 35 kiloda Umut Kılıç ise Türkiye 3'sü olurken, Tao Kategorisi'nde yarışan Doğuş Şahin, Muhammet Salih Genç ve Muhammet Adem Kapan Türkiye Şampiyonu, Mustafa Seçkin Çelik, Rükmeddin Memiş, Muhammet Salih Genç ve Muhammet Adem Kapan ise Türkiye 2.'si olmayı başardı. Tao'da Necati Şen ise Türkiye 3.'sü olarak bronz madalya kazandı. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz