Voleybol'da şampiyonluk yarışı başlıyor..

Erkekler Voleybol 1. Ligi'nde Ordu'da yapılan 1.etap maçlarının ardından şampiyonu belli edecek 2. Etap müsabakaları 22-23-24 Nisan tarihlerinde Samsun Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu'nda oynanacak. İlk etabı 7 puanla lider bitiren takımımız Halkbank ile yarın saat 17.00'de karşılaşacak.

 Erkekler Voleybol 1. Ligi'nde şampiyon belli oluyor. Ordu'da yapılan 1. Etap maçlarında Halkbank ve Arkas'ı 3-2, Fenerbahçe'yi ise 3-0 mağlup ederek ilk etabı 7 puanla lider bitiren Erkek Voleybol takımımız 22 Nisan Cuma günü saat 17.00'de yine 7 puanla 2. sırada yer alan ve şampiyonluğun favorisi olarak gösterilen Halkbank ile Samsun Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu'nda karşı karşıya gelecek. Diğer maç ise saat 19.00'da Arkas ile Fenerbahçe arasında oynanacak. Voleybol takımımız Cumartesi günü Fenerbahçe, Pazar günü ise Arkas ile yine aynı salonda mücadele ederek şampiyonluğu kovalayacak.

Erkekler Voleybol 1'inci Lig Final 2. Etabı öncesi basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Mustafa Ekşi, Arkas Spor Voleybol Takımı oyuncusu Hakkı Çapkınoğlu, Fenerbahçe Voleybol Takımı Kaptanı Selçuk Keskin, Halkbank Voleybol Takımı Kaptanı Ulaş Kıyak ve İstanbul Büyükşehir Belediyseporumuzun Takım Kaptanı Özkan Hayırlı katıldı.

Toplantıya TVF Başkan Vekili Mustafa Ekşi'nin konuşmasıyla başlandı. Turnuva ile ilgili genel bilgiler veren Mustafa Ekşi, 'Samsun'da daha önce birçok organizasyon gerçekleşti. Samsun bir spor şehri. Her şehrimizle ilgili olduğu gibi Samsun'dan daha çok sayıda voleybol takımlarının voleybol liglerimizde yer almasını temenni ediyoruz.' dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Voleybol Takımı Kaptanımız Özkan Hayırlı; Burada olmaktan dolayı İstanbul Büyükşehir Belediyespor ailesi olarak çok mutluyuz. Ligin sonuna geldik. Ligin en iyi 4 takımı burada. Bu turnuvada eminiz ki üst düzey voleybol oynanacaktır. Samsun halkı bizi yalnız bırakmayacaktır. Voleybolu çok seviyorlar. Hedefimiz burada olmaktı ve buradayız. Yeni hedefimiz de şampiyon olmak. Herkese başarılar.

Arkas Spor Hakkı Çapkınoğlu; 'Bu seneki voleybol sezonunun sonuna geldik. Bu etapta az hata yapanın ve en çok isteyenin şampiyonluğu göğüsleyeceğine inanıyorum. Bu heyecan verici etabın samsunda olması bizi sevindirdi. Daha önce Türkiye - Letonya maçında buradaydım. Samsun'un voleybola olan merakı ve desteği muhteşem. Güzel bir seyirci grubu önünde oynamıştık. Umarım bu turnuvaya da ilgi yoğun olacak ve salon dolacaktır. Herkese başarılar diliyorum.'

Fenerbahçe Voleybol Takımı Kaptanı Selçuk Keskin; 'Burada olmaktan mutluluk duyuyorum. Fenerbahçe'yi ve Türk Voleybolu'nu en iyi şekilde temsil etmek için buradayız. Burada olmak için çok emek sarfettik. Ordu'da ki ilk Turnuva'da maçlar ve seyirci çok iyiydi. Burada da öyle olacağına inancımız tam. En iyi mücadeleyi vereceğiz. İlk Turnuva'da galibiyet alamadık ama iyi mücadele ettik. Biz her maçı kazanmak için buradayız. Turnuva'yı en iyi yerde bitirmek istiyoruz. Umarım fair-play içerisinde, seyircinin ilgisinin yoğun olduğu, güzel karşılaşmalar olur. İyi olanın kazanmasını diliyorum. Herkese başarılar.

Halkbank Erkek Voleybol Takımı Kaptanı Ulaş Kıyak; 'Maçları samsunda olması ayrı bir mutluluk. Asında Samsun'a gelen 4 takım da kazanan ama maalesef 1 takım şampiyon olacak. Buraya gelirken çok çaba sarf edildi, çok acılar çekildi. Tüm takımlar bütün sezon olduğu gibi burda da güzel maçlar çıkartacaktır. Doğduğum şehirde bu turnuvayı oynamak çok güzel. İnşallah kupayı kaldırmak da nasip olur. Herkese bol şanslar.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz