Vildan ve Serkan Akdeniz Oyunları 3.`sü?

İtalya`da yapılan 16. Akdeniz Oyunları`nda karatede erkeklerde 75 kiloda mücadele eden sporcumuz Serkan Yağcı ve bayanlar 61 kiloda mücadele veren sporcumuz Vildan Doğan 3. olarak bronz madalya kazandı.

Febo Spor Salonu`nda yapılan karışlaşmalarda Serkan Yağcı, Suriyeli Naowras Al Hamwi`yi, Vildan Doğan ise Arnavut rakibi Viedita Veliu`yu mağlup ederek Akdeniz oyunları 3.`sü oldu. Diğer sporcularımızdan İlyas Demir ilk turda Fransız rakibine, Ömer Kemaloğlu ise repesaj maçında yine Fransız rakibine yenerek madalya şansını kaybetti.
Ülkemize bronz madalya kazandıran Serkan Yağcı ilk maçında Cezayirli Abdüvahap Djerrir`i 5-1 yenerken, ikinci maçında Fransız Kenji Grillon`a 0-0 biten maçta, hakem kararıyla yenildi.
Altın madalya kazanma şansını yitiren Yağcı, rakibinin finale kalması sonrasında, çıktığı repasaj maçlarında Karadağlı Filip Vujadinoviç`i 3-0, bronz madalya maçında da Suriyeli Naowras Al Hamwi`yi 4-1 yenerek, bronz madalya elde etti.
Bayanlar 61 kiloda 3. olan Vildan Doğan ise Boşnak Mirsada Suljkanoviç`i 3-1 yenerken, Fransız Lolita Dona`ya karşı ise yine hakem kararıyla 1-1 biten maçta yenik ilan edildi. Doğan, Arnavut Viedita Veliu`yu 7-1 yenerek bronz madalyaya ulaştı.
Erkeklerde 60 kiloda mücadele eden İlyas Demir, ilk maçında Fransız Johan Lopes`e 4-1 mağlup olarak elendi.
67 kiloda Ömer Kemaloğlu ise ilk maçında Libyalı Samer El Zein`i 8-0 yendi. İkinci maçında Mısırlı Mostafa El Sembwiy`e 3-3 biten maçta hakem kararı ile yenilen Kemaloğlu, bronz madalya yolunda çıktığı repesaj maçında ise Fransız William Rolle`ye 2-1 yenilerek elenmekten kurtulmadı.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz