Vedat Albayraktan Bronz madalya

15 yıllık madalya hasreti Baküde Albayrak ile sonlandı.Türkiye 15 yıl aradan sonra Azerbaycanın başkenti Baküde yapılan Büyükler Dünya Judo Şampiyonasının dördüncü gününde erkekler 81 Kg da Milli sporcumuz Vedat Albayrakın kazandığı bronz madalya ile üçüncülük kürsüde yer almanın mutluluğunu yaşadı.

Türk Judosu, 15 yıl aradan sonra Dünya Şampiyonasında üçüncülük kürsüsünde yer almanın mutluluğunu yaşadı. Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de devam eden şampiyonanın dördüncü gününde erkeklerde tatamiye çıkan 81 Kg judokalarımızdan Vedat Albayrak, bronz madalyanın sahibi oldu.

20
03 yılında Tokyoda İstanbul Büyükşehir Belediyespor kulübü eski sporcumuz Neşe Şensoyun elde ettiği bronz madalyadan sonra günümüze kadar Dünya Şampiyonalarında kürsüden uzak kalan Ay-yıldızlı judocularımızın hasretini Albayrak sonlandırdı. Albayrak, ilk turu bay geçti. İkinci maçında Karadağlı, üçüncü turda Lüksemburglu, dördüncü turda Rus, çeyrek finalde geçen yılın dünya şampiyonu Alman A. Wieczerzakı ipponla yenerek yarı finalist oldu. Dünya sıralamasında ilk sırasında yer alan İranlı Saeid Mollaei ile erken final sayılabilecek maçta başa baş mücadele çıkaran ve normal süresi puansız geçen müsabakanın altın skorunda bir anlık hata yapan Albayrak, bronz madalya için Polonyalı D. Swarnowiecki ile karşılaştı. Bu turda rakibini ipponla yenen Vedat Albayrak, bronz madalyanın sahibi oldu.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz