Üniversite Oyunlari`nin ardindan?

Izmir`de yapilan 23. Dünya Üniversiteler Yaz Spor Oyunlari`nda, Türkiye Oyunlar tarihinin en basarili sonuçlarina imza atarak10 altin, 11 gümüs, ve 6 bronz olmak üzere toplam 27 madalya ile Rusya`nin 1. oldugu yarislari 8. sirada tamamladi.

Ülkemizde yapılan ve 11 gün süren yarışlara Tekvando ve Voleybolda 4`er, Güreşte 3, Atletizmde 2 ve futbolda 1 olmak üzere milli takımı toplam 14 sporcu veren kulübümüzde, sporcularımızın ülkemize 4 altın ve 1 gümüş madalya kazandırmasının yanı sıra takım halinde şampiyon olan Voleybol erkek milli takımına 4 sporcu vermenin haklı gururu yaşanıyor.

KULÜBÜMÜZÜN GURUR TABLOLARI
Tekvando`da 3 altın
İzmir`de yapılan yarışlarda Tekvando`da kulübümüz sporcularından Azize Tanrıkulu, Bahri Tanrıkulu ve Zeynep Murat Oyunlar Şampiyonu oldu.
Azize Final müsabakasında Güney Koreli Jae-Young Jung`u, Bahri de İtalyan Mauro Sarmiento`yu aynı sonuçla 3-2, Zeynep Murat ise Tayvanlı Li Lan Changi`yi 10-9 yenerek Oyunlar Şampiyonu olarak altın madalyanın sahibi olurken bir diğer sporcumuz Hamide Bıçkın Tosun ise elendi.
Güreşte 1 altın 1 gümüş
Greko-Romen stilde kulübümüz sporcularından Şeref Tüfenk altın, Yekta Yılmaz Gül gümüş madalya alırken, Onur Şensoy ise bronz madalya maçında sakatlandı.
23. Dünya Üniversiteler Yaz Spor Oyunları`nda grekoromen güreşte 74 kiloda milli forma altında mücadele eden sporcumuz Şeref Tüfenk finalde Polonyalı Radoslaw Truszkowski ile karşılaştı. İlk devrede bir ara 4-0 geriye düşmesine karşın çabuk toparlanan Tüfenk, bu devreyi 6-4, ikinci devreyi de 5-0 galip tamamladı ve 2-0`lık skorla Oyunlar Şampiyonu olarak altın madalyanın sahibi oldu.
Özel Yamanlar Lisesi Spor Salonunda yapılan müsabakalarda milli sporcumuz Yekta Yılmaz Gül ise finalde Kübalı rakibi Lopez Mıjaın`e 2-0 yenilerek altın gümüş madalyada kaldı.
Filede Efelendik
Oyunlar tarihindeki ilk takım şampiyonluğunu yaşadığımız Erkek Voleybol Milli Takımının kadrosunda yer alan sporcularımız Ali Alp Çayır, Hüseyin Koç, Emre Toktamış, Özkan Hayırlı`nın yanı sıra Milli Takımın da antrenörü olan antrenörümüz Nedim Özbey ile ayrı bir gurur daha yaşadık.
Yarışlarda ilk 4 şöyle:
11 gün süren ve bugün tamamlanan oyunlarda Rusya, 26 altın, 16 gümüş ve 23 bronz olmak üzere toplam 65 madalyayla ilk sırada yer alırken, bu ülkeyi, 21 altın, 16 gümüş, 12 bronz ve toplam 49 madalyayla Çin Halk Cumhuriyeti, 18 altın, 18 gümüş ve 20 bronz olmak üzere toplam 56 madalyayla Japonya ve yine 18 altın, 16 gümüş ve 18 bronz olmak üzere toplam 52 madalyayla Ukrayna izledi.
Oyunlar tarihindeki en büyük başarısına ulaşan Türkiye ise 10 altın, 11 gümüş ve 6 bronz olmak üzere toplam 27 madalyayla 8. sırayı aldı.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz