Ümit-Genç Kumite takımımız Türkiye Şampiyonu

Muğla'da devam eden Kulüpler Türkiye Şampiyonası'nın ikinci gününde ümit-genç erkeklerde İstanbul Büyükşehir Belediyespor Karate takımımız mutlu sona ulaştı.

Fethiye'nin ev sahipliği yaptığı Kulüpler Türkiye Şampiyonası'nda ikinci gün geride kaldı.Samed Gök, Ömer Faruk Arslan, Uğurtan Demir, Yuşa Öntürk, Hasan Arslan, Fuat Demirel ve Alican Sağır'dan oluşan Ümit-genç takımımız Kumite dalında Türkiye Şampiyonu oldu.


İstanbul Büyükşehir Belediye bir yıl sonra yeniden

Ümit-genç erkeklerde ise bir yıl aranın ardından istanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü yeniden zirveye yerleşti. Çekişmeli geçen karşılaşmada Bekir Kavak Mert Ali Ay, Emirhan Korkmaz, Harun Durdağı ve Serkan Aslan beşlisiyle karşılaşan İ.B.B. ekibi, tatamiye Ömer Faruk Arslan, Hasan Arslan, Samed Gök, Uğurtan Demir ve Fuat Demirel takımıyla çıktı. İlk maçın berabere bittiği karşılaşmada Hasan ve Samed'in galibiyetleriyle avantaj yakalayan İ.B.B., dördüncü maçta Uğurtan'ın mağlup olmasıyla şampiyonluğu beşinci maça bıraktı. Fuat Demirel ile Serkan Aslan mücadelesi de 0-0 eşitlikle sonuçlanınca İstanbul Büyükşehir takımı puan avantajıyla şampiyonluk kupasını kaldıran taraf oldu.

Final müsabakaları öncesi turnuvanın açılış seremonisi yapıldı. Açılışta Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, Fethiye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Harun Reşit Yiğit ve Türkiye Karate Federasyonu Başkan Vekili Meydan Kobaş hazır bulundu. Türk karatesinin kurucusu ve Türkiye Karate Federasyonu Onursal Başkanı Hakkı Koşar da müsabakaları yakından takip etti.

Organizasyon yarın (14 Mayıs) yapılacak olan büyük erkekler takım kumite maçları ile sona erecek.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz