Uluslararası Engelli Yüzme kampı başladı.

Uluslararası 3. Engelliler Yüzme Kampı ve Yarışlarının açılışı kulübümüzün Cebeci Spor Kompleksi'nde yapıldı. Avrupa Şampiyonası ve Rio Olimpiyatları öncesi prova niteliği de taşıyan kampa 16 ülkeden katılım gerçekleştirildi.

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Sırbistan Niş Üniversitesi Spor Akademisinin işbirliğiyle kulübümüzün ev sahipliğinde organize edilen 3.Uluslararası Bedensel Engelliler Yüzme Eğitim Kampı Cebeci Spor Kompleksinde gerçekleştirilen açılışla başladı.

Cebeci Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen organizasyona, 1 Kasım'da Ak Parti İstanbul Milletvekili de olan Başkanımız Ahmet Hamdi Çamlı, Spor Aş Genel Müdürü İsmail Özbayraktar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürü Yeliz Yıldız Kökenek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Ayhan Kep, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İbrahim Koç,  Sırbistan Niş Üniversitesi Spor Akademisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Marko Aleksrandovic ve kulübümüzün Engelli  sporcu ve aileleriyle birlikte ulusal ve uluslararası engelliler camiasının seçkin isimleri katıldı.  

Kapanış konuşmasını yapan Başkanımız Ahmet Hamdi Çamlı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Spor Aş ve Spor Kulübü olarak İstanbul Halkına 3 ayakta hizmet verdiklerini belirterek, 'Böyle önemli bir Uluslararası organizasyonda sizleri ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.  Türkiye'nin en büyük spor kulübü olma özelliğinden olsa gerek,  her geçen gün sorumluğumuz biraz daha artmakta. 3 Medeniyete başkentlik yapmış olan İstanbul burada yer alan tüm ülkeler için de önemli bir yere sahip. Ortak kültürlerin birer parçasıyız.' dedi.

Engelli sporcularının kendileri için ayrı bir öneme sahip olduğunu da belirten Başkanımız Çamlı, bu özverili çalışmanın karşılığını almaya devam ettiklerini söyleyerek,  'Kulüp olarak 7 farklı engelli branşında 317 sporcuyu bünyemizde barındırıyoruz. Uluslararası kamp çalışmalarımızın amacı daha çok engelli vatandaşımıza spor yaptırmak.  Sporcularımızın  başarısı, ülkemizin uluslararası yarışmalarda tanınması, Kulüp çalışanlarımızın özverili çalışması kazanım olarak sonuca yansıyor.' diye konuştu. Konuşmanın ardından katılımcılara plaket ve çiçek takdim edildi ve toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

 Sırbistan, Bulgaristan, Yunanistan, Hırvatistan, Belçika, Malta, Slovakya, KKTC, Karadağ, Bosna Hersek, Slovanya, İrlanda, Romanya, Çek Cumhuriyetleri ve Kanada olmak üzere 16 ayrı ülkeden 150 Sporcu, 25 Antrenör, 20 Üniversitenin Öğretim Üyeleri de katıldığı kamp 8 Kasım Pazar günü yapılacak yarışlarla son bulacak

Bedensel Engelli Türk Milli Takım sporcularının yanı sıra yabancı ülkelerin Milli Sporcu ve Antrenörleri, bilgi ve becerilerini bir hafta sürecek kamp süresince paylaşma imkânına sahip olacaklar.

Katılımcı ülke akademisyenleri program kapsamında sporcularıyla ile ilgili yapılan test ve gelişimlerle ilgili sunumlar yaparken, Paralimpik Komitenin eğitim ve klasifikasyon birimlerinde görev yapan akademisyenler, sporculara seminer vererek bilgilendirme bulunacaklar.

Rio 2016 Paralimpik Oyunları öncesi teknik adam ve sporcular için hazırlık niteliği taşıyan ve bu yıl 3.'sü gerçekleştirilen Uluslararası Bedensel Engelliler Yüzme Eğitim Kampı'nın son günü yüzme yarışlarına sahne olacak.

S1 ve S10 Engel Grubundaki Bedensel Engelli yüzücüler bir haftalık kamp süresince edindikleri bilgi ve becerilerini, Kelebek, Sırt, Kurbağalama ve Serbest kategorilerinde yarışma ortamında sergileyecekler.

Organizasyonun program akışı şöyle;

04.11.2015

Çarşamba

07.11.2015

Cumartesi

 

11:00-13:00

Kamp Açılış

10:00-12:00

Antrenman

 

14:00-16:30

Eğitim Çalışması

08.11.2015

Pazar

 

17:00-18:45

Havuz Antrenmanı

10:00-16:00

Yüzme Yarışları

 

05.11.2015

Perşembe

16:00-17:00

Kamp Kapanış -Seremoni

 

10:00-12:00

Fıtness

 

 

 

17:00-18:45

Havuz Antrenmanı

 

 

 

06.11.2015

Cuma

 

 

 

10:00-12:00

Havuz Antrenman

 

 

 

14:00-16:30

Eğitim Çalışması

 

 

 

17:00-18:45

Havuz Antrenmanı

 

 

 

   

 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz