Uğur Aktaş ve Merve Çoban Avrupa 3'sü.

Sırbistan'da devam eden 53. Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası'nda Milli forma altında Kumite dalında mücadele eden kulübümüz sporcularından Uğur Aktaş 84 kiloda Ukraynalı Valeri Chobotar'ı 2-0, Merve Çoban ise 61 kiloda İsviçreli Noemie Kornfeld'i 1-0 yenerek Avrupa 3'sü oldu.

 Sırbistan'da 84 kilo kumite dalında tatamiye çıkan son iki yılın Avrupa Şampiyonu olan sporcumuz Uğur Aktaş, çeyrek finalde Hırvat Ivan Kvesic'e şansız bir şekilde 3-0 kaybedince rakibinin finale kalmasıyla yoluna repesajdan devam etti. Kariyeri boyunca beş Avrupa Şampiyonası finaline çıkma başarısı gösteren Yunan Georgios Tzanos ile karşılaşan Uğur, vurduğu tekme ile rakibini 3-0 yendi ve bronz madalya finaline adını yazdırdı. Bronz madalya maçında Ukraynalı Valeri Chobotar'ı 2-0 yenen sporcumuz Avrupa 3'sü oldu.

Kadınlar kumite 61 kiloda mücadele eden sporcumuz Merve Çoban da yarı finalde dünya ikincisi Fransız Lucie Ignace karşısında tatamiden 2-0 mağlup ayrıldı ve bronz madalya mücadelesi yapmaya hak kazandı. Çoban madalya maçında İsviçreli Noemie Kornfeld'i 1-0 yenerek Avrupa 3'sü oldu.

Öte yandan sporcularımızdan Serap Özçelik, Burak Uygur ve Ali Sofuoğlu ise bu akşam saat 19.00'da finalde Avrupa'nın en iyisi olabilmek için tatamiye çıkacak. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz