Uğur Aktaş Avrupa Şampiyonu

Azerbaycan'da yapılan 39. Ümit Genç ve 21 Yaş altı Avrupa Karate Şampiyonası'nda Uğur Aktaş Gençler Avrupa Şampiyonu, Ali Sofuoğlu ise Gençler Avrupa 2.'si olmayı başardı. Kata takımı ise Avrupa 3.'sü olarak kürsüde kendine yer buldu.

Bakü'de yapılan 39. Avrupa Karate Şampiyonası'nda sporcularımız 1 altın, 1 gümüş ve takım kategorisinde 1 bronz olmak üzere 3 madalya kazandı.
Gençlerde 75 kiloda Kumite dalında tatamiye çıkan sporcumuz Uğur Aktaş İlk turda İngiliz rakibini 3-1, İkinci turda Makedon rakibini 5-0 yenerek yarı finale yükseldi. Bu turda ise İspanyol rakibini 3-0 yenerek adını finale yazdırdı. Finalde Sırp rakibini 3-0 yenerek Avrupa Şampiyonluğu'na ulaşarak altın madalyanın sahibi oldu.
Ali Sofuoğlu ise Kata dalında ilk turda Slovak rakibini 5-0, Daha sonra İtalyan ve Macar rakiplerini aynı skorlarla 4-1 mağlup ederek finale yükseldi. Finalde Fransız rakibine 3-2 yenilerek Avrupa 2.'si olup gümüş madalyada kaldı.
Takım katada ise Ali Sofuoğlu, Selim Sofuoğlu ve İbrahim Enes Sefa'dan oluşan Milli Takımımız, Fransa'yı 4-1 yenip Rusya'ya 5-0 yenilerek 3.'lük maçı oynamaya hak kazandı. Bu maçta ise İtalya'yı 5-0 yenerek takım kategorisinde Avrupa 3.'sü oldular.

 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz