"Türkiye’nin en büyük spor kulübüyüz"

Başkanımız Fatih Keleş, kulüp yönetimi olarak yaptıkları çalışmalar ve koydukları hedeflerle ilgili Sözcü Hafta Sonu Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş, 19 branşta mücadele verdiklerini ve Türkiye’nin en büyük spor kulübü olduklarını söyledi. SÖZCÜ HaftaSonu’na bugüne kadar yaptıkları, bundan sonraki hedeflerini anlatan Keleş, şu ifadeleri kullandı: “19 branşta faaliyet gösteriyoruz. Sporcu sayısı açısından Türkiye’nin en büyük spor kulübüyüz. 3500’ün üzerinde lisanslı sporcumuz var. Sadece sayı değil sporcuların nitelik ve kabiliyet ile yetenekleri açısından da çok değerli bir kulübüz.

18 Kota Aldık

Şu ana kadar 10’u yaz olimpiyatları, 8’i paralimpik oyunlarda yarışmak üzere toplamda 18 sporcumuz olimpiyat kotası aldı. 30’a yakın sporcumuz da kota mücadelesi veriyor. En az 25-30 sporcumuzun olimpiyatlara katılmasını bekliyoruz. Tokyo Olimpiyatları’nda kulübümüzün sporcularının ciddi bir sayıda madalya kazanacağına inanıyorum. Sadece Tokyo değil, 2024 Paris Olimpiyatları’nın hazırlıklarını da yapıyoruz. Altyapılarımızı buna göre kurguluyoruz. 2028’e dönük neler yapabileceğimizi tartışıyoruz.

Başkan Söz Verdi

Milli takımlara 350’den fazla sporcu veriyoruz. 30’un üzerinde milli takım antrenörümüz var. Antrenörlerin eğitimine de büyük önem veriyoruz. İstanbul’da değil, Türkiye’nin dört bir yanında sporcularımız var. Badminton branşımız Bursa’da, haltercilerimiz Ankara’da çalışıyor. Muğla’da, Erzurum’da çalışan sporcularımız var. Bütçemizde sağladığımız tasarrufu tesisleşme adına kullanacağız. Tesislerin artması ve mevcutların yenilenmesi konusunda Ekrem İmamoğlu başkanımızdan söz aldık.”

Bütçe Disiplini Sağladık

Bütçe disiplini konusunda çok titiz davranıyoruz. Geldiğimizde kamuya, sporculara, antrenörler ve çalışanlara borçlar vardı. Bunları neredeyse bitirdik. Geçtiğimiz dönemle ilgili kulübün prim ve ev gibi sözleri var, bu borçları da yakın zamanda kapatacağız. SSK ve vergi borçlarını yapılandırdık. 47 milyon TL’ye yakın bir harcama bütçesi vardı. Zamanında bütçe hoyratça kullanılmış. Bütçemizi yüzde 50-55 seviyesinde azalttık. Herkes zamanında ücretini alır duruma geldi.

Önceliğimiz Alt Yapı

Eylül 2019’da yapılan genel kurulda göreve geldik. Göreve geldiğimizde biraz daha profesyonele kayan bir yapı vardı. Basketbol takımımızı ligden çektik. Şubeyi kapatmadık, altyapıya destek verdik. Voleybolda sadece Türk oyuncularla ve genç sporcularla mücadeleyi sürdürüyoruz. Başarılarımız artıyor.

Kulüp tarihinde ilk kez kadın atletizmine yatırım yaptık. Takımımız Süper Lig’e yükseldi. Yapılanmada genç sporculara önem verdik. Kadın voleybol takımımıza biraz daha destek verdik. Umuyorum daha başarılı olacaklar ve Süper Lig’e çıkacaklar. Çalışanlarımız ve sporcularımız arasında kadın sayısını artırmayı hedefliyoruz.

Etiketler
Yorumlar
Bildirim

Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

    Yorum Yaz