Türkiye Şampiyonası'na İstanbul BBSK damgası...

Ümitler Türkiye Taekwondo Şampiyonası'nda sporcularımız 5 altın, 3 gümüş, 2 bronz olmak üzere toplam 10 madalya kazandı.

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Ümitler Türkiye Taekwondo Şampiyonası 12-16 Temmuz tarihleri arasında Sivas 4 Eylül Taha Akgül Spor Salonu'nda yapıldı.

68 ilden bin 700 sporcunun katıldığı organizasyonda taekwondocularımız müsabakalar sonucunda 5 altın, 3 gümüş ve 2 bronz madalya olmak üzere toplam 10 madalya kazandı. 

Taekwondocularımız 58 kiloda ve 54 kiloda turnuvaya damga vurdu. 58 kiloda ilk üç sırayı İstanbul BBSK sporcuları alırken Ahmet Küskü birinci, Mahmut Küskü ikinci, Onur Meşe üçüncü oldu. Bu sonuçla Ahmet Küskü İsveç'te yapılacak olan Ümitler Avrupa Şampiyonasına gitmeye hak kazandı. 

Sporcularımız 54 kiloda da kürsüye ambargo koydu. Taekwondocularımızdan Görkem Polat birinci, Bilal Küskü ikinci, Ömer Yasin Orhan üçüncülük elde etti. Bu sonuçla Görkem Polat İsveç'te yapılacak olan Ümitler Avrupa Şampiyonasına gitmeye hak kazandı.

Ümitler Türkiye Taekwondo Şampiyonası'nda ayrıca 68 kiloda Hakan Reçber, 57 kiloda Gülsüm Gültekin ve 63 kiloda Emircan Turan altın madalyaya uzanan diğer isimler olurken Ümitler Avrupa Şampiyonası'na katılmaya hak kazandılar. 74 kiloda yarışan sporcumuz Nesim Küskü ise ikincilik elde etti.

Etiketler
Yorumlar
Bildirim

Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

    Yorum Yaz