Türkiye Kupası kuraları çekildi!

Voleybolda Erkekler Türkiye Kupası kura çekimi Ankara`da yapılırken kura çekimine katılan 13 takımdan Türkiye Kupası`nı kazanacak olan takım Türkiye`yi CEV CUP`da temsil edecek.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü`nde gerçekleştirilen birinci tur kura çekimine Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, federasyon yetkilileri ve kulüp temsilcileri katıldı. Turuncu-lacivertli ekibimiz ligin güçlü ekiplerinden Halk Bankası ile eşleşti. Fenerbahçe, Arkas ve Tokat Belediyesi Plevne takımlarının bay çektiği kura çekimi sonunda takımlar şöyle eşleşti:
Galatasaray-İzmir Havagücü
İstanbul Büyükşehir Belediyesi-Halkbank
Ziraat Bankası-Bozkurt Belediyesi
Polis Akademisi-Meram Belediyesi
Malatya Belediyesi-SGK
Tek maç üzerinden oynanacak olan birinci tur maçları 6 Kasım, ikinci tur maçları da 13 Kasım`da yapılacak. Türkiye Kupası`nda, 2. tur maçları sonunda yarı finale kalan 4 takım tekrar kura ile eşleşecek.
Yarı final ve final iki maç üzerinden oynanacak, üstün olan takım tur atlayacak. Galibiyetlerin eşitliği durumunda ise set averajına bakılacak, eşitlik varsa, sayı averajı uygulanacak ve üstün olan takım tur atlayacak. Eğer burada da eşitlik varsa aynı yerde aynı gün maçtan hemen sonra 15 sayılık `Altın Set` oynanacak.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz