Türkiye Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonuyuz..

Antalya'da yapılan Bedensel Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası'nda sporcularımız başarılı bir performans ortaya koyarak 40 altın, 21 gümüş ve 14 bronz olmak üzere toplam 78 madalya alarak takım halinde üst üste 4. Türkiye Şampiyonluğu'na imza attı.

 Alanya'da Atatürk Yüzme Havuzunda gerçekleştirilen Türkiye Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonası'nda 25 kulüpten 49 bayan 79 erkek olmak üzere toplam 128 sporcu yarıştı. Kulübümüz adına yarışlara katılan 15 bayan ve 17 erkek olmak üzere toplam 32 sporcumuz 40 altın, 21 gümüş ve 14 bronz olmak üzere toplam 78 madalya ile takım halinde Türkiye Şampiyonu olmayı başardı.

Üst üste 4. Türkiye Şampiyonluğu'na imza atan takımımızda 50 metre kelebek, Sırt ve Serbest Stil ile 200 metre karışıkta Türkiye Şampiyonu olan Beytullah Eroğlu ve Özlem Kaya Olimpiyat Barajını aşarken, İdil Beyza Alpan, Mustafa Şar, Murat Köle, Burak Özcan, Uğurca Özer, Rümeysa Ravza Ormancı, Nil Şahin, Caner Aşkın, Eda Kaya ve Okan Çınar  olmak üzere 12 sporcumuz da Avrupa Barajını  aşmayı başardı. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz