Türkiye Avrupa Şampiyonu oldu!

Kadrosunda kulübümüz sporcularının da yer aldığı Karate Milli Takımı, bir ilke imza atarak, tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonu oldu. Avrupa Ümit-Genç Karate Şampiyonası`nda Türkiye, 5 altın, 1 gümüş ve 6 bronz madalya kazanarak şampiyonu oldu.

İtalya`nın Trieste kentinde düzenlenen, 43 ülkenin katıldığı şampiyonada 5 altın, 1 gümüş ve 6 bronz madalya kazanan Türkiye, Avrupa Şampiyonu oldu.
Milli takım kadrosunda yer alan ve Ümitler Bay Kumite Kategorisi`nde mücadele eden sporcularımızdan 60 kiloda Aykut Kaya ve 75 kiloda Aykut Usda Avrupa Şampiyonu olarak altın madalyanın sahibi olurken, Ümit Bay Katada ise sporcumuz Metin Sofuoğlu Avrupa ikincisi olarak gümüş madalyada kaldı.
Takım halinde Avrupa 3.`sü olan Bay takım kata kadrosunda yer alan Orçun Duman ve Metin Sofuoğlu ise burada aldığı başarılı sonuçlarla milli takıma katkı yaparak bronz madalya kazanan sporcularımız oldular.
Türk Karate Milli Takımı`nın tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonu olduğunu ifade eden Karate Federasyonu Başkanı Aydoğan Çelik, Türkiye`nin karate sporunda her zaman iddialı olduğunu, bu başarının her geçen yıl daha da artarak devam ettiğini belirtti.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz