Turi Svitavy - İstanbul BBSK: 74-99

FIBA Europe Cup'ta eleme maçları başlarken, İstanbul Büyükşehir Belediyespor bugün Çekya'da sahaya çıktı. Deplasmanda Çek takımı Svitavy'a konuk olan İstanbul Büyükşehir Belediyespor, iyi başladığı maçta çok fazla zorlanmadı ve yabancıların performansıyla sahadan 99-74 galip ayrılarak avantajı ele geçirdi.

Babic&Holloway Coştu, İBB Çekya'da Avantajlı Skoru Kaptı.
Deplasmanda Çek takımı Svitavy'a konuk olan İstanbul Büyükşehir Belediyespor, iyi başladığı maçta çok fazla zorlanmadı ve yabancıların performansıyla sahadan 99-74 galip ayrılarak avantajı ele geçirdi.

Turun ikinci maçı 26 Eylül'de İstanbul'da oynanırken temsilcimiz o maçı 25 sayıdan daha büyük bir farkla kaybetmediği sürece turu geçecek.

Maça Tu Holloway, Luka Babic ikilisiyle hücumda iyi başlayan İstanbul Büyükşehir Belediyespor, ilk çeyrekte hemen kontrolü ele geçirdi ve çeyreği 16-23 önde kapattı. İkinci çeyrekte pota altında uzunlarıyla büyük bir üstünlük kuran İstanbul Büyükşehir Belediyespor, farkı daha da açarken soyunma odasına 29-46 önde gitti.

Üçüncü çeyrekte İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un pota altındaki üstünlüğü devam etse de Çek takımı dışarıdan bulduğu üçlüklerle farkı kapattı ve son çeyrek öncesi skoru 55-67′ye getirdi. Son çeyreğe fırtına gibi giren İstanbul Büyükşehir Belediyespor, bütün rüzgarı arkasına alırken rakibini sahadan sildi ve maçı 27 sayı farkla kazandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor'da Luka Babic 22 sayı, 11 ribaundla maça damgasını vururken Tu Holloway 21 sayı, 8 asist, Damian Kulig 16 sayı, 6 ribaund, Shevon Thompson 10 sayı, 15 ribaund, 3 blok ve Ramazan Tekin 12 sayı, 6 ribaund yaptı.

Rakipte'te Roman Marko 13 sayı, 10 asistle oynarken Matej Svobada 13 sayı, Jiri Jelinek ise 10 sayıyla oynadı.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz