Turan: "Daha yürekten oynadık"

Sivasspor galibiyetini değerlendiren Yardımcı Antrenörümüz Zafer Turan, “İki takım açısından da büyük önem taşıyan maçta daha akıllı ve yürekten oynayarak istediğimiz sonucu aldık “ dedi.

 Yardımcı Antrenörümü Zafer Turan Sivasspor galibiyetinin ardından düzenlenen basın toplantısında, ''Hem Sivasspor adına hem de bizim adımıza çok önemli bir karşılaşmaydı bu. Ligin bitimine iki hafta kala iki takım da ilk 8 içerisinde olmak için mücadele ediyor. Bizim galibiyetten başka bir çıkar yolumuz yoktu açıkçası. Burada aksi bir sonuç olsa büyük bir ihtimalle ilk 8'in dışında kalacaktık. Bunu biliyorduk, o yüzden bence bugün daha akıllı ve daha yürekten oynadık'' değerlendirmesi yaptı.

Turan, şunları söyledi: ''Saha şartları ağır kış koşullarından sonra çok kötüydü, Sivas çok ağır kış geçirdi, o yüzden de saha çok yıpranmış. Bu doğrultuda da oyunu oynamamız gerekiyor. Biz çok pas yapmayı seven bir takımız ama bu sahada bunun mümkün olmayacağını biliyorduk, o yüzden biz de daha uzun toplarla oynamayı tercih ettik. Sonuçta golü bulduktan sonra da oyun bizim istediğimiz yönde gelişmeye başladı. Kontratağı iyi oynayan bir takımız. Bunun doğrultusunda çok pozisyonlar bulduk, Sivasspor'un da pozisyonları vardı, belki onlar atsa maçı onlar kazanacaktı. Kazandığımız için mutluyuz ama sonuçta tabi burada bitmedi, ilk 8 içerisinde yer alabilmemiz için Gençlerbirliği maçını kazanmamız gerekiyor. Tüm enerjimizi, tüm konsantrasyonumuzu bu maça odaklamamız gerekiyor. İnşallah bu sevinci haftaya perçinleriz.''

 Golcü oyuncumuz Pierre Webo da ''Buraya gelirken galibiyetten başka bir şansımız yoktu. O yüzden bunun baskısıyla buraya hazırlandık. İlk yarıda bunun baskısını üzerimizde hissettik'' diye konuştu.

İlk yarıda golü bulduklarını, ikinci yarı Sivasspor takımının beraberlik için ataklar geliştirdiğini anlatan Webo, ''Güzel mücadele ettik ve maçın haklı galibi olarak ayrıldığımızı düşünüyorum'' şeklinde konuştu.

Ekrem Ekşioğlu ise, ''Çok zorlu bir mücadeleyi geride bıraktık. Play-off için çok iyi bir mücadele gösterdik'' ifadelerini kullandı.

Ligde gelecek hafta kulüplerinin geleceği açısından önemli bir maça çıkacaklarını anlatan Ekşioğlu, o maçtan galip ayrıldıkları takdirde play-off'a kalacaklarını söyledi. Takım olarak uzun bir süreden beri Avrupa kupalarına gitme hedeflerinin olduğunu aktaran Ekşioğlu, 3 puanla ayrılıp play-off'a gitmek istediklerini de sözlerine ekledi.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz