Topbastan Büyüksehir`in Basarili Sporcularina Ödül.

Istanbul Büyüksehir Belediye Baskanmz Dr. Mimar Sn. Kadir Topbas,10 Amatör bransta türk sporuna hizmet veren Belediyespor bünyesinde bulunan ve 2000-2005 yillari arasinda Olimpiyat Oyunlari, Dünya, Avrupa ve Balkan Sampiyonalari`nda dereceye giren toplam

Saraçhane`deki belediye sarayında gerçekleştirilen törende Topbaş, milli tekvandocumuz Bahri Tanrıkulu ile milli güreşçilerimiz Şeref Eroğlu ile Mehmet Özal`a Kartal`da birer daire, diğer 69 sporcumuza ise toplamda yaklaşık 400 bin YTL`yi bulan, çeşitli miktarlarda para ödülü dağıttı.

Ödül töreninde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr.Mimar Sn. Kadir Topbaş, sporcuların başarılarının sürdüğü sürece, desteklerinin de devam edeceğini vurgulayarak, sporun mutlaka okullara girmesi gerektiğine dikkat çekti.

Okullarda spor kulüplerinin kurulması gerektiğini vurgulayan Topbaş, belediye olarak spor tesislerine olan yatırımlarının da artarak süreceğini ifade etti.

Kulüp Başkanımız Nuri Albayrak da, bünyelerindeki yaklaşık 2000 sporcuyla Türk sporuna hizmet verdiklerini kaydederek, hedeflerinin 2008 yılında Pekin`de yapılacak Olimpiyat Oyunları`na kulüp bünyesinden en az 30 sporcu gönderebilmek ve toplam madalya sayısının en az iki katını kazanmak olduğunu söyledi.

6 branşta ödül verilen 72 sporcu ve branşları şöyle: Karate: 34 sporcu, Taekwondo: 16 sporcu, Güreş: 7 sporcu, Judo: 6 sporcu, Atletizm: 3 sporcu, Masa Tenisi: 3 sporcuEtiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz