Topbaş`tan Olimpiyat Başarısına Ev Ödülü.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2008 Pekin Olimpiyatları`nda Serbest Güreş`te ülkemize altın madalya kazandıran sporcumuz Ramazan Şahin ve Tekvando`da Gümüş madalya kazandıran Azize Tanrıkulu`nu evle ödüllendirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ülkemizi başarıyla temsil eden sporcularımız Ramazan Şahin ve Azize Tanrıkulu`nu evle ödüllendirdi. Kulüp Başkanımız Göksel Gümüşdağ, Başkanvekilimiz Harun Karaca, Genel Müdürümüz Kamil Dizar ve Yönetim kurulu üyelerimizin yanı sıra Güreş Federasyonu Başkanı Dr. Osman Aşkın Bak ile Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin`in de katıldığı törende Sn. Kadir Topbaş, Büyükşehir Belediyesinde düzenlediği basın toplantısında, 2008 Pekin Olimpiyatları`nda Türkiye`nin yüzünü ağartan iki başarılı sporcuyla olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Müzik, spor ve sanatın insanların ortak lisanı olduğunu belirten Topbaş, bu etkinliklerin ulusların asırlardır birbirleriyle olan ilişkilerinde en önemli unsurları oluşturduğunu ifade etti. Türk sporcuların geçmişte olimpiyat ve dünya şampiyonlukları kazandığını, 2008 Pekin Olimpiyatları`nda ise ülkenin genç nüfusuna oranla iyi bir sonuç alınamadığını dile getiren Topbaş, şöyle devam etti: "Artık bütün kurum ve kuruluşlar, gücü olan herkes mutlaka katkısını ortaya koymalı, herkes 2012 Olimpiyatlarına kilitlenmeli. Nüfusunun yüzde 30`u 18 yaş altı olan ülkemizde, her spor dalında kendimizi mutlaka göstermemiz gerekmektedir. Belediyespor daha da güçlendi. Olimpiyatlarda, dünya şampiyonalarında madalya kazanan bir kulüp haline geldi. Bugün Belediyespor`dan 2 arkadaşımız 2 güzel sonuç getirdi. Gönlümüz çok daha fazlasını istiyor. Daha fazla sonuç alabilmek için çok çalışmak gerekiyor. 8 altın madalya alan insanın günlük antrenman saati 5 saatten aşağı düşmüyor. Demek ki hedef belirlemiş ve bu hedefe doğru koşmuş. Tüm kulüplerimiz ve bizler bu hedefleri yeniden gözden geçirip sportif alanları, fiziki alt yapıları hazırlamak konusunda her türlü yatırımı yapacağız." Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın belediye başkanlığı döneminde dereceye giren sporcuları hep ödüllendirdiğini anımsatan Topbaş, aynı doğrultuda, gurur kaynağı oldukları için bu geleneğin devam etmesi açısından, Ramazan Şahin ve Azize Tanrıkulu`na Kiptaş`tan birer daire verileceğini söyledi. Bazı sporcuların spor hayatlarından sonra sıkıntı yaşadıklarını belirten Topbaş, Türkiye`nin göğsünü kabartmış olan sporcuların bu başarılarından sonra da mutluluklarını sürdürebilecekleri maddi imkana kavuşmalarını istediklerini kaydetti.
"MADALYAYI TÜRKİYE`YE ARMAĞAN EDİYORUM"
2008 Pekin Olimpiyatları`nda Türkiye`ye tek altın madalyayı kazandıran Ramazan Şahin ise kazandığı madalyayı Türkiye`ye armağan ettiğini belirterek, kendisine verdiği destekten ötürü Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş`a teşekkür etti. Tekvandoda gümüş madalya kazanan Azize Tanrıkulu da olimpiyatlar öncesinde 8 ay boyunca yoğun bir kamp dönemi geçirdiğini belirtti. Tekvando bireysel bir branş olsa da arkasında hoca ve antrenörlerinin bulunduğunu dile getiren Tanrıkulu, kendilerine sabırla destek veren herkese teşekkür ettiğini söyledi. Şırnak`a beden eğitimi öğretmeni olarak ilk kez atanan Tanrıkulu, 2012 Olimpiyatları`na hazırlanmak istediğini, spora devam edeceği için Şırnak`a gidemeyeceğini kaydetti.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz