Topbaş Şampiyonları Ödüllendirdi!.

Dünya Güreş Şampiyonası`nda şampiyon olan Selçuk Çebi ile Dünya 3.`sü olan Serhat Balcı milli kadroda yer alan diğer sporcularımız Belediye Başkanımız Sn. Kadir Topbaş tarafından ödüllendirildi.!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Kadir Topbaş, belediyenin Saraçhane`deki binasında düzenlenen törende, dünya şampiyonu Selçuk Çebi ve dünya 3.`sü olan Serhat Balcı`nın yanı sıra diğer güreşçilerimiz Serkan Özden, Soner Sucu ve Hakkı Gürel ile Kulüp başkanımız Göksel Gümüşdağ, Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak, Şube Sorumlumuz Hasan Hüseyin Yaşar, Genel Müdürümüz Kamil Dizar ile antrenör ve kulüp yöneticilerine çeşitli hediyeler verdi.
Törende konuşan kulüp Başkanımız Göksel Gümüşdağ, '11 branşta türk sporuna 4150 lisanslı sporcuyla hizmet veren kulübümüz 5 sporcu verdiği güres milli takımının yakaladığı bu önemli basarıyla bir kez haklı bir gurur yaşamıstır.' dedi. Gümüşdağ, 'Amatör branşlarda milli takımların belkemiğini oluşturan sporcuları bünyemizde barınmaktayız. Yapmış olduğumuz bu yatırımların karşılığını da Selçuk Çebi ve Serhat Balcı gibi milli takımlarda yer alan diğer sporcularımızın elde ettiği başarılı sonuçlarla almaktayız. Bize bu imkanı sağlayan belediye başkanımız sn. Kadir Topbaş`a ve bu büyük başarılara imza atan sporcularımızın yanı sıra güres milli takımına da ayrıca teşekkür ediyorum' diye konuştu.
Başkan Topbaş; 'Her alanda Türkiye`ye örneğiz...'
Törende konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Danimarka`da yapılan Dünya Güreş Şampiyonası`nda İstanbul ve Türkiye olarak büyük bir onur yaşadıklarını belirterek, Belediyespor güreşçilerinin madalya kazanarak Türk Bayrağı`nı göndere çekmelerinin ve Güreş Milli Takımı`nın Grekoromende Dünya Şampiyonu olmasının kendilerini çok gururlandırdığını söyledi. Türkiye`ye bu onuru yaşatan güreşçilere, antrenörlere ve yöneticilere teşekkür eden Başkan Kadir Topbaş, 'Ata sporumuz güreş bizim için çok farklı bir yerde. Amacımız her spor dalında ve her şampiyonada şampiyon çıkartarak bayrağımızı göndere çektirmek. Bunun için de büyük hayaller kurup çok çalışıyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi her alanda Türkiye`ye öncü ve örnek olan bir belediye. Daha önce de sporun birçok branşında dünya, olimpiyat ve Avrupa şampiyonları çıkardık' diye konuştu.
Güreşçi Başkandan güreşe tam destek...
Belediye olarak spora, özellikle de amatör spora çok büyük destek verdiklerini ve Büyükşehir Belediyespor`un 4 bin 150 sporcusuyla 11 branşta ve 74 kategoride hizmet verdiğini anlatan Başkan Topbaş, kendisinin de eski bir güreşçi olduğunu hatırlattı. Selçuk Çebi`nin şampiyon olduğu müsabakayı büyük bir heyecanla izlediğini ve Çebi`nin 6-0 gibi bir skor yaparak sayı tuşuyla rakibini yenmesinden gurur duyduğunu vurgulayan Kadir Topbaş, 'Güreşte usuller eskiye göre çok değişmiş. Zamanı iyi kullanmak ve akıllı olmak çok önemli. Güreşçimizin müsabakasında bunları gördüm. Eskiden güç çok daha fazla ön plandaydı. Tabi Selçuk Çebi çok iyi bir müsabaka çıkartarak bileğinin hakkıyla altın madalyayı kazandı. Biz de Sayın Başbakanımızın belediye başkanlığı döneminden beri devam eden bir gelenekle kendisini KİPTAŞ`tan bir daire ile ödüllendiriyoruz. Sporcularımızdan da bu madalyanın arkasını getirmelerini ve bizlere nice altın madalyalar kazandırmalarını bekliyoruz' şeklinde konuştu.
'İstanbul`u açık ve kapalı spor salonlarıyla donattık'
Sporun ülke tanıtımına ve evrensel barışa olan katkısının çok büyük olduğunu ve şehir hayatında insanların menisküs, bel fıtığı gibi hastalıklara yakalanmamak için mutlaka spor yapmaları gerektiğini ifade eden Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü; 'Bu nedenle belediye olarak İstanbul`u açık ve kapalı spor salonlarıyla donattık. 130 okuluma kapalı spor salonu kazandırdık. Birçok kapalı spor salonu ile yüzme havuzu inşa ettik ve İstanbul`un parklarını sahillerini spor aletleriyle donattık. Yakında Cebeci`de inşa ettiğimiz sporcu fabrikası diyebileceğimiz çok büyük bir spor tesisini daha açıyoruz. Spor kulübümüz 25 yıldır Langa`da hizmet verdiği barakalardan kurtulacak ve inşallah çok daha fazla madalyalar kazanacağız. Sporcularımızla çok daha fazla övünç duyacağız. Nüfusunun yüzde 40`ı 30 yaşın altında olan ülkemizin sporun her dalında çok daha fazla başarılı olması, çok daha fazla şampiyonlar çıkartması gerekiyor. Türkiye` nüfusunun 5`te birini barındıran İstanbul bu alanda da başarıya koşarak ülkemize öncü olmalı.'
2011 Dünya Güreş Şampiyonası İstanbul`da yapılacak
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak ise 2011 yılında yapılacak Dünya Güreş Şampiyonası`nı İstanbul`a aldıklarını müjdeledi. Şampiyon Güreşçi Selçuk Çebi (27) de madalya kazanmaktan ve grekoromende takım olarak dünya şampiyonu olmaktan çok büyük mutluluk duyduğunu vurgulayarak, 'Önümüzde 2011 yılında İstanbul`da yapılacak dünya şampiyonası var. Hedefimiz burada şampiyonluğu ülkemize yaşatmak. Ama en büyük hedefimiz 2012`deki Londra Olimpiyatları`nda madalyalar kazanmak' dedi.
Şampiyona da bronz madalya kazanan Serhat Balcı (27) ise, 'Kendimizle gurur duyduk. Çünkü takım olarak 4. olduk ve dünya şampiyonasına katılmaya hak kazandık. Allah`ın izniyle 2011de İstanbul`da, sonra da 2012`de Londra`da ülkemize altın madalya kazandıracağız' diye konuştu.
ÇEBİ`YE DAİRE
Dünya Şampiyonası`nda altın madalya kazanan güreşçi Selçuk Çebi de başarılardan dolayı mutlu ve gururlu olduklarını dile getirdi. Organizasyon öncesi iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini vurgulayan Çebi, ``Avrupa Şampiyonası`nda bu kadar başarılı olamamıştık. Ama Dünya Şampiyonası`nda bunu telafi edebileceğimizi düşünüyorduk. İnandık ve inançlarımıza göre savaştık. Başarı Türk milletinin desteğiyle geldi. İnşallah bundan sonra da şampiyonluklar nasip olur. Altın madalyayı her zaman ülkemize getirmeye çalışacağız. 2011`deki Dünya Şampiyonası ülkemizde olacak. Hedef şimdi o oldu. Sonrasında 2012 Londra Olimpiyat Oyunları var. Bu iki organizasyonda da altın madalya alırsak çok memnun olacağız`` diye konuştu. Konuşmaların ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, Selçuk Çebi`nin yanı sıra Dünya Şampiyonası`nda başarılı olan kulüp bünyesindeki Serhat Balcı, Soner Sucu ve Serkan Özden ile birlikte yöneticilere ödüllerini verdi. Topbaş, Dünya şampiyonu Selçuk Çebi`ye dairenin yanı sıra çeşitli hediyeler verirken, diğer kulüp sporcularına ve yöneticilerine de para ve hediyeler sundu.

RESİM GALERİSİNE GİT

 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz