Topbaş, Şampiyonları Kabul Etti!...

Türk Sporuna 10 branşta hizmet veren ve birçok dalda ilklere imza atan Belediyesporumuzun Erkek Voleybol Takımı da çok önemli bir başarı kazanarak Aroma Voleybol 1. Ligi`nde Türkiye Şampiyonu oldu. Şampiyonları Saraçhane Belediye Sarayı`nda kabul eden Baş

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü her alanda ilklere ve başarılara imza atmaya devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyespor Erkek Voleybol Takımı tarihinde ilk defa çok önemli bir başarıya imza atarak çeyrek finalde Galatasaray`ı 2-1, yarı finalde Ziraat Bankası`nı 3-0 ve finalde ise Fenerbahçe`yi zorlu seri sonunda 3-1 mağlup ederek Aroma Voleybol 1. Ligi`nde Türkiye Şampiyonu oldu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, şampiyon sporcuları ve teknik heyeti Saraçhane Belediye Sarayı`nda kabul ederek tebrik etti. Ziyarette İstanbul Büyükşehir Belediyespor Başkanı Göksel Gümüşdağ, Şube Sorumlusu Mehmet Soylu, Genel Müdür Kamil Dizar, takım Menajeri Mustafa Aydoğan, Antrenör Nedim Özbey ile sporcuların yanı sıra yönetim kurulu üyeleri de yer aldı.
Başkan Topbaş; "Dünya şampiyonaları ve olimpiyatlarda da olmalıyız!..."
Ziyarette konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, her alanda ilkleri yaşayan ve yaşatan bir belediye başkanı olmaktan gurur duyduğunu belirterek, belediye olarak sadece fiziki altyapı ya da sosyal projeler yapmadıklarını, her alanda çok büyük yatırımlar ve hizmetler yürüttüklerini söyledi. Başkan Kadir Topbaş, "Her alanda kente ve kentliye hizmet etmek için çalışıyoruz. Özellikle nüfusunun yüzde 40`ı 18 yaşın altında olan ülkemizde spor alanında başarıya ulaşılması, dünyanın ortak dili haline gelen bu alanında gençlerimizin kendisini ispatlaması, dünya şampiyonaları ve olimpiyatlarda da kendisinden söz ettirmesi gerekir" dedi.
İstanbul`un her yerinde ücretsiz spor imkanı...
İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak, amatör spor dallarından olimpiyatlara kadar Türkiye`ye madalyalar kazandırmanın heyecanını yaşadıklarını hatırlatan Başkan Topbaş, yerel yönetim olarak altyapıyı güçlendirerek sporcu gençlerin yetişmesine fırsat tanımak adına çok önemli hizmetler yürüttüklerini söyledi. Bunun için 14 farklı spor tesisinde birçok spor dalında halka ücretsiz hizmet verdiklerini vurgulayan Başkan Topbaş, İstanbul`un sahillerini ve parklarını spor aletleriyle donatarak İstanbulluların spor yapmaya teşvik ettiklerini, vatandaşları da daha çok spor yapmaya başladığını kaydetti.
Spor toplumsal barışı da sağlıyor...
Bu yıl tamamlayacakları spor salonlarıyla İstanbul genelindeki 130 okula kapalı spor salonu yapmış olacaklarının altın çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bu spor salonlarından okul saatleri dışında o çevrede yaşayan halkın da ücretsiz istifade ettiğini dile getirdi. Başkan Topbaş, "Şunu özellikle ifade etmeliyim ki, spor salonu yaptığımız okullardaki çocuklarımızın sporun birçok branşında başarıya ulaştığını görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bu ülkemizin geleceği adına çok önemli. Amatör spor kulüplerine bundan sonra da çok ciddi destek vermeye devam edeceğiz. Çünkü spor başarının yanı sıra insani ilişkileri de çok olumlu etkiliyor. Bu spor alanları insanlarımızın daha sağlıklı yaşamalarının yanı sıra birlikte olmanın, birbirini hissetmenin, sevgi ve hoşgörünün gelişmesine de önemli katkılar sağlıyor. Bu nedenle İstanbul`un her noktasındaki spor alanlarını bu dönem daha da geliştireceğiz. Öte yandan, şehir hayatında insanlarımız vücutlarını ihmal etmemeli ve şehir hastalıklarından kurtulmak için mutlaka düzenli spor yapmalı" diye konuştu.
"Voleybolcularımızın başarısıyla gurur duyuyoruz..."
Belediyespor`un Erkek Voleybol Takımı`nın şampiyonluğunun kendilerine gerçekten gurur verdiğine işaret eden Topbaş, "İnanıyorum ki bu başarı burada kalmayacak, arkası gelecek. Bu başarıyı almanın bir de sorumluluğu var. Daha sonraki zamanda bunu devam ettirmek, pekiştirmek ve güçlendirmek gerekiyor. Sporcularımızdan bunu bekliyorum ve kendilerini tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Belediyespor olarak Süper Lig`deki futbol takımımızla kalmıyoruz. 2 bin 500 lisanslı sporcumuzla her branşta varlığımızı hissettiriyoruz" dedi.
Geçen yıl da Balkan Şampiyonu olmuşlardı
Birçok spor dalında 2 bin 500`ü lisanslı 4 bin sporcuyla hizmet verdiklerini belirten İstanbul Büyükşehir Belediyespor Başkanı Göksel Gümüşdağ da Belediyespor Erkek Voleybol Takımı`nın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın Belediye Başkanlığı döneminde 1995-1996 sezonunda Halk Bankası ile final oynayarak Türkiye ikincisi olduğunu hatırlattı. Spor kulübüne çok büyük destek vererek voleybolda ilk şampiyonluğun yaşanmasında çok büyük payı bulunan Başkan Kadir Topbaş`a teşekkür eden Gümaşdağ, voleybolda başarılarının Türkiye ile sınırlı kalmadığını, erkek takımının geçen yıl da Balkan Şampiyonu olduklarını kaydetti.
"Sayın Başkanımız Kadir Topbaş`a amatör branşlara ve futbol dışındaki spor alanlarına da yaptığı çök önemli katkılardan dolayı şükranlarımı sunuyorum" diyen Gümüşdağ, futbol takımıyla basında daha çok yer alan Belediyespor`un 11 ayrı amatör branşta spor yapan 4 bin sporcusunun bulunduğuna dikkat çekti. Belediyespor`un amatör ve profesyonel alanda birçok şampiyonluklara imza attıklarını ifade eden Gümüşdağ, "Takımlarımız sadece son iki yıl içinde voleybol tarihinde olmayan 4 ayrı şampiyonluk yaşadı. Gerek lig, gerek amatör şampiyonluğumuz Başkanımız Topbaş`ın amatör sporlara verdiği desteğin emeğidir. Biz bugün kazandığımız şampiyonluğu Başkanımıza hediye etmeye geldik" diye konuştu.
Ziyarette konuşmaların ardından şampiyon sporculara ve teknik heyete Başkan Kadir Topbaş tarafından madalya ile çeşitli hediyeler takdim edildi. Sporcular da Başkan Topbaş`a kazandıkları Türkiye Kupası ile 34 numaralı kulüp formasını hediye ederken, kulüp başkanım Göksel Gümüşdağ ise sayın Topbaşa`a bir plaket verdi. Daha sonra sporcular ve teknik heyetle birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Topbaş makamında da çay ikram etti.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz