Topbaş Şampiyonları Kabul Etti!...

Avrupa Şampiyonu olan Karate Takımımız ile Gençler Türkiye Şampiyonu olan Voleybol Takımımızı Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Kadir Topbaş makamında kabul etti. Başarılı takımlarımızı kabul eden Topbaş, "Büyükşehir Belediyesi sporun her dalında kupaları,

Avrupa Kulüplerarası Karate Şampiyonu olan Belediyespor Karate takımı ve Gençler Türkiye Şampiyonu olan Belediyespor Voleybol Takımı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş`ı ziyaret etti. Saraçhane Belediye Sarayı`nda gerçekleşen kutlama programında kulüp başkanımız Göksel Gümüşdağ, Genel Müdürümüz Kamil Dizar ve diğer yönetim kurulu üyelerimizin yanı sıra şampiyon kadroda yer alan sporcuve antrenörler de hazır bulundu.
Hedef spor yapan sağlıklı bir toplum...
Törende konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Belediyespor`un bir başarıya daha imza atmasının mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Bir taraftan İstanbul`un sorunlarını çözerken, diğer taraftan da şehirde yaşayan insanların sosyal donatı alanlarını genişletiyoruz ki şehir doya doya yaşansın diye. Büyükşehir Belediyesi olarak spor alanında da çok ciddi yatırımlar yaptık ve bu yatırımlar insanlarımızın sporla buluşmasını sağladı. Kente kattığımız 17 milyon metrekarelik yeşil alanlara yerleştirdiğimiz spor aletleri İstanbulluları spora teşvik ediyor. Diğer taraftan 14 ayrı spor merkezimiz halka açtık ki 7`den 70`e herkes spor yapsın. Karatede Avrupa Şampiyonluğu`nu kazanmamız bizim için bir onur ve gurur meselesi. Voleybol Takımımız da ligde şampiyon olarak bize ayrı bir gurur yaşattı. Başarılarında dolayı bütün sporcu ve yönetici kardeşlerimi kutluyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Büyükşehir Belediyesi sporun her dalında kupaları, madalyaları topluyor. Amacımız sporu toplumda yaygınlaştırmak. Spor yapan sağlıklı yaşayan bir toplum oluşturmak. Bunun için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz" diye konuştu.
Nüfusunun yüzde 40`a yakınını 18 yaş altı neslin oluşturduğu Türkiye`nin sporun her dalında çok başarılı sonuçlar alması gerektiğine dikkat çeken Başkan Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak sporu okul çağlarından başlatmak adına şu ana kadar 130`u aşkın okula kapalı spor salonu yaptıklarını söyledi. Bu yatırımları kurumsal taassup göstermeksizin ve `bizim işimiz değil` demeden yaptıklarını hatırlatan Başkan Topbaş, konuşmasını şöyle sürdürdü;
Belediyespor`dan olimpiyatlarda daha çok madalya sözü...
"Bugün gururla ifade ediyoruz ki salon yaptırdığımız okullarda sporun her dalında dereceler alınmaya başlandı. Bu spor salonlarından ders saatlerinin dışında bölgede yaşayan vatandaşlarımız da istifade edebiliyor. İstanbul genelindeki 700`ü aşkın amatör spor kulübüne de her yıl malzeme desteği veriyoruz. Bunun yanı sıra Büyükşehir Belediyespor Kulübümüz de birçok branşta madalyalar kazanan çok önemli sporcular yetiştiriyor. İzciler hariç sporun birçok branşıyla profesyonel olarak uğraşan 4 bin 500 civarında lisanslı sporcumuz var. 15 bin de doğa sporcusu olan izcilerimiz var. Bu kadar büyük sporcu kapasitesini çatısı altında bulunduran belediyemizin, her branşta kendini hissettirmesi önemli. Biliyorsunuz Süper Lig`de de futbol takımımız başarıyla mücadele ediyor. Büyükşehir Belediyespor Külümüzün önümüzdeki olimpiyatlarda daha fazla altın madalya kazanmasını özellikle bekliyoruz. Arzumuz olimpiyatlarda ülkemizi çok daha iyi temsil ederek altın madalyaları toplayacak sporcular yetiştirmek. Bu anlattığım başarılar İstanbullularla birlikte hepimizin."
Törende konuşan İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ da Başkan Kadir Topbaş`ın talimatları doğrultusunda sporun her dalında başarı kazanmak için çalıştıklarını belirterek, sporcularının bundan sonraki müsabakalarda ve olimpiyatlarda daha fazla kupa ve madalya kazanacağına inandığını söyledi. Konuşmaların ardından şampiyon sporcular Başkan Topbaş tarafından madalya ve hediyelerle ödüllendirildi. Kadir Topbaş, şampiyon sporcularla hatıra fotoğrafı da çektirdi.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz