Topbaş: "Gurur Duyuyoruz"

Süper Lig`e yükselen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübümüzün yöneticileri ile futbolcularını kabul eden Başkan Kadir Topbaş, "Büyükşehir Belediyesi her alanda zirveye tırmanıyor. Bununla gurur duyuyoruz. Takımımızın Süper Lig`de yıldızlar çıkartac

"HER ALANDA ZİRVEYE"
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Süper Lig`e yükselen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü`nün yöneticileri ile futbolcularını Saraçhane Belediye Sarayı`nda kabul ederek kutladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi`nin her alada zirveye tırmandığını ve dünyayı etkileyen bir şehir olmaya başladığını belirten Başkan Kadir Topbaş, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi her alanda başarıya imza atıyor. Mesai arkadaşlarıma ve destek verenlere teşekkür ediyorum. 2650 lisanslı sporcusu bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü`nde uluslararası müsabakalarda ülkemizi temsil ederek altın madalya kazanan birçok sporcumuz var. Bununla gurur duyuyoruz. Günümüzde belediye sadece fen ve imar işleriyle uğraşan bir kuruluş değil, şehirde yaşayan insanlara her alanda kendini hissettirecek ve her alanda mutluluk yaşatacak bir kurum durumuna geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü 17 yıllık çabanın sonunda gelinen noktada arzu edilen hedefe ulaşmıştır. İtiraf edeyim, Belediye Başkanı olarak sizlere maddi anlamda çok fazla destek vermedim. Çünkü sizlere inanıyordum, güveniyordum. Her şey parayla mümkün değil, yürek gerekli. Büyük rakamlarla, büyük transferlerle kurulan takımların başarıya ulaşamadıklarını çok görüyoruz. Bir azim, bir yürek varsa ancak bu mümkün oluyor" diye konuştu.
"KOLLEKTİF ÇALIŞMANIN SONUCU"
"İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti, büyük kongre ve organizasyonlara başarıyla ev sahipliği yapan bir şehir. İstanbul bir finans, yönetim ve kültür merkezi, Türkiye`nin iktisadi başkenti ve küresel sermayenin de merkezi olma yolunda. İstanbullular 15 milyonluk büyük bir aile olarak çevrenin güzelleşmesinden, denizlerin temizlenmesine ve ulaşımdaki dev yatırımlara kadar her alanda büyük mutluluklar yaşıyor" diyen Kadir Topbaş, 1 yıl önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı olan Göksel Gümüşdağ`ın önce bir aile, bir dostluk ve kardeşlik rüzgarını yakaladığını ve sporculara bir inanç duygusunu verdiğini söyledi. Başkan Topbaş, "Göksel kardeşim birlikte olmanın, kolektif çalışmanın neticeye ulaştıracağını hissettirdi. Her görüşümde `Başkanım biz başaracağız, Süper Lig`de olacağız` diye söz verdi. Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı ve Yardımcı Antrenörümüz Arif Erdem ve futbolcularımız da yüreklerini koydular. Sezon başından itibaren iyi bir konumla bu noktaya kadar geldik. Zaman zaman sıkıntılar çekmemize rağmen, futbola hiç leke sürdürmeden bu noktaya kadar gelmenin erdemini kazandık. Bu erdemi tüm Türkiye`ye yansıttık. Bizim için çok önemli bir karşılaşma olan Kasımpaşa maçında mağlup olduk. O maç bizim için hayati önem taşıyordu. Ama her zaman `futbol sahada oynanır ve oynayan kazanır` mantığını güttük. Her şarta rağmen çok önemli bir başarıya imza attınız. Bu başarıya bize yaşattığınız için sizi kutluyorum ve teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.
"SPONSORLUK TEKLİFLERİ VAR"
Futbolcuların Olimpiyat Stadı`nda maç oynanarak şampiyon olunacağını da ispatladığına dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye`nin 5`te birinin yaşadığı İstanbul`un 4 takımla Süper Lig`de olmasının gayet normal olduğunu söyledi. Türkiye`nin bir mozayiği olan İstanbul`un takımına tüm İstanbulluların sahip çıkacağına inandığını da dile getiren Kadir Topbaş, şimdiden birkaç firmanın İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü`ne sponsor olmak için kendisiyle görüştüğünü de müjdeledi. Futbolcuları Süper Lig`de daha büyük bir mücadelenin beklediğinin altını çizen Başkan Topbaş, "Başarıya ulaşmak bir marifet, başarıda kalmak ise iki marifet ister. İşte bundan sonra sizden Süper Lig`de başarı ve güzellikler bekliyoruz. İnşallah bu mutlulukları da hep birlikte yaşayacağız. 3 yıl içersinde her alanda geldiğimiz başarılı noktada sizlerin de imzanız var. İnancın neleri başardığının ispatıdır bu" dedi.
"AMACIMIZ SPORU SEVDİRMEK VE SPORCU YETİŞTİRMEK"
Kadir Topbaş, bir gazetecinin "Süper Lig`de mücadele çok daha zor olacak. Bomba bir transferiniz olacak mı?" sorusuna ise şu cevabı verdi; "İstanbul Büyükşehir Belediyesi`nde hizmet ederken kaynaklarımızı en iyi şekilde kullanıyoruz. Adeta tencerede pişirip kapağında yiyoruz. Tabak almıyoruz, israf olmasın diye... Başarı için her şey para değil. Kaynak ve imkanlar milletin kaynak ve imkanları. Bunu en iyi şekilde kullanıyoruz, bu da başarıyı getiriyor. Kulübümüze maddi anlamda bonkör davranmadık. Bu başarı maddi bir başarı değil, azmin getirdiği bir başarıdır. Yöneticilerimiz lige hazırlık çalışmalarını yapacaklar, ancak büyük marka isimler değil, gerçekten yüreğini koyan heyecanı olan isimler arıyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi`nden yıldızların parlayacağı bir futbol sergileneceğine ve buradan yıldızların çıkarak başka kulüpler tarafından isteneceğine inanıyorum. Biz bunu başarmalıyız. Zaten yerel yöneticilerin spordaki amacı da her dalda sporcu insan yetiştirerek topluma kazandırmak, sporu sevdirmektir. Bizim buradaki mücadelemiz bu. Okullarda yaptırdığımız 120 kapalı spor salonu ile 17 farklı noktada binlerce İstanbulluya hizmet veren spor salonlarımızın maksadı da bu. Başarıya buradaki ve yeni katılan kahramanlarımızla birlikte ulaşacağız."
GÜMÜŞDAĞ "EKİP RUHU KAZANDI"
Kulüp Başkanımız Göksel Gümüşdağ ise göreve başladığı günden beri her zaman Başkan Kadir Topbaş`ın manevi desteğini yanlarında hissettiklerini vurgulayarak "Her maç sonrasında Sayın Başkanımızla görüşerek başaracağımızı söyledik. Sonsuz desteğinin karşılığında kendisine bu şampiyonluğu armağan ediyoruz. 2. Lig A Kategorisinde bizim bütçemizin 2-3 katını harcayarak ligi sekizinci, dokuzuncu sırada bitiren takımlar var. Biz en az parayı harcayan, ama bu işe çok inanan bir ekip olduğumuz için başardık. 2650 tane lisanslı sporcuyla İstanbul`a her dalda hizmet etmeye devam edeceğiz" diye konuştu.
Törenin sonunda Başkan Topbaş Göksel Gümüşdağ`a teşekkür plaketi takdim etti, yönetici ve futbolcuları kol saatiyle ödüllendirdi. Gümüşdağ Başkan Topbaş`a Kadir Topbaş yazılı 34 numaralı İstanbul Büyükşehir Belediyespor forması hediye ederken, antrenörler de Başkana çiçek takdim etti.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz