Tokya'da 1 gümüş, 1 bronz...

Karate 1 Premier Lig Tokyo etabında Burak Uygur gümüş, sporcularımızdan oluşan Erkek Kata Milli Takımımız bronz madalya elde etti.

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları hedefiyle hazırlıklarını yoğun bir şekilde sürdüren milli karatecilerimiz, sezonun ikinci yarısını Japonya’da açtı.

Karate 1 Premier Lig’de sezonun beşinci etabına ev sahipliği yapan Tokyo’da tatamiye çıkan karatecilerimiz, bir gümüş ve bir bronz madalya ile organizasyonu noktaladı.

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’na kota puanı da veren organizasyon, 6-8 Eylül tarihlerinde 79 ülkeden 649 karatecinin katılımıyla yapıldı.

Kumite 67 kiloda üst üste ikinci kez Tokyo’da final mücadelesi veren sporcumuz Burak Uygur, Japon rakibi Hiroto Gomyo’ya 2-0 kaybetti. Geçtiğimiz yıl Japonya’da altın madalya kazanan Burak, bu kez gümüş madalya sevinci yaşadı.

Turnuvada sporcularımız Ali Sofuoğlu, Emre Vefa Göktaş ve Enes Özdemir’den oluşan Erkek Kata Milli Takımımız da repesaj finalinde ev sahibi Japonya’yı (26.36 - 24.74) mağlup ederek üçüncülük kupasının sahibi oldu.

Etiketler
Yorumlar
Bildirim

Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

    Yorum Yaz