Tenis Eskrim Dağcılık-İstanbul BB: 65-76

Türkiye Basketbol İkinci Ligi'nin altıncı haftasında deplasmanda Tenis Eskrim Dağcılık'a konuk olan İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz başından beri üstün götürdüğü karşılaşmayı 65 - 76 kazandı.

  

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanan maça İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz Sezgin, Ufuk, Umutcan, Marko ve Cihan beşiyle başladı. Müsabakaya Sezgin ve Marko'nun basketleriyle etkili başlayan taraf ekibimiz olurken ilk beş dakikalık bölüm 12 - 14 üstünlüğümüzle geçildi. Birinci periyodun son beş dakikalık bölümünde müdafaa sertliğini ortaya koyan İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz hücumda da Marko Umutcan ve Sezgin'in bulduğu 3 sayılık basketlerle periyodu 14 - 18 önde kapattı.

İkinci periyotta da müdafaadan ödün vermeyen talkımımızyaptığı savunmayla bu periyotta potasında sadece 9 sayı gördü ve rakibine üstünlüğünü kabul ettirdi. Hücum da rakibin yaptığı alan savunmasına dışardan SezginUmutcan ve Marko ile etkili olurken pota altında kenardan gelen Soner'in katkısı takımımız soyunma odasına 23 - 40 önde gitmesini sağladı.

İkinci yarı iki takımın da karşılıklı basketleriyle başladı. İlk beş dakikalık bölüm 31 - 44 Basketbol takımımızın üstünlüğüyle geçildi. İki takımında birbirine üstünlük kuramadığı bu periyodu 38 - 53 ekibimiz önde kapattı.

Son periyodun ilk beş dakikalık bölümünde TED bulduğu 3 sayılık basketlerle farkı tek hanelere indirdi (52-63). İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuzmaçın son bölümlerinde 12/13 gibi attığı yüzdeli serbest atışlarla sonuca gitti. Karşılaşmayı 65 - 76 kazanan turuncu-lacivertli ekibimiz 6. haftada 3. galibiyetini aldı ve haftayı 9. sırada tamamladı.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz