Tekvandocularımız Avrupa'da tarih yazdı...

Rusya'da sona eren Büyükler Avrupa Şampiyonasına Sporcularımız damga vurdu. Nafia Kuş, İrem Yaman ve Rukiye Yıldırım Avrupa Şampiyonu, Hakan Reçber Avrupa 2'si, Sude Bulut ve Deniz Dağdelen ise Avrupa 3'sü olarak tarihi başarıya imza attı.

 Kazan'da yapılan şampiyonaya damga vuran kulübümüz tekvandocularından 73 kiloda tatamiye çıkanNafia Kuşfinalde Rus Arina Zhivotkova'yı 4-0, 62 kiloda mücadele eden sporcumuzİrem Yamanfinalde İspanyol Marta Calvo'yu 8-1, 46 kiloda mücadele eden sporcumuzRukiye Yıldırımda finalde Hollandalı Dina Pouryounes'i 28-10 yenipAvrupa Şampiyonuolarak Ay-Yıldızlı bayrağımızı gönderen çektirmeyi başardı.

63 kiloda mücadele eden Milli Sporcumuz Hakan Reçber ise finalde Hırvatistan'dan Deni Andrun'a 19-18 yenilerek Avrupa 2'si olarak gümüş madalya kazandı.

54 kiloda mücadele eden sporcumuz Deniz Dağdelen madalya maçında Rus Rakibini 20-17 yenerek Avrupa 3'sü olurken, +73 kiloda tatamiye çıkan Sude Bulut, yarı finalde İngiliz Bianca'ya 14-9 mağlup olarak Avrupa 3'sü oldu ve bronz madalya kazandı.

Bu sonuçların ardından Milli takımda mücadele eden 7 sporcumuzdan 6'sı kürsüye çıkmayı başardı. Sporcularımız 3 altın, 1 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 6 madalya ile tarihi bir başarıya imza attı. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz