Tekvando Şampiyonası sona erdi

Bursa'da düzenlenen Türkiye Kulüplerarası Tekvando Şampiyonası sona erdi. Bayan takımımız 4., Erkek takımımız 6. olurken, Genel Klasmanda ise 1 gümüş ve 6 bronz madalya ile 5. olarak şampiyonayı tamamladık.

 Tekvandoda Avrupa Kulüpler Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek takımların belirlendiği ve 67 kulüpten 486 sporcunun katılımıyla Atatürk Spor Salonu'nda 5 gün süren şampiyona sonunda, büyük erkeklerde takımımız 6. olurken, Büyük bayanlarda takımımız dördüncü oldu.

Takımımızda +73 kiloda Ebru Yümlü 2.olarak gümüş, 53'te Hülya Kaya, 67'de Menekşe Çelik, 73'te Esra Akbaş Kekeç, 68'de Güney Arıcı, 74'te Oğuz Duran ve +87'de Atabey Güllü ise 3. olarak bronz madalya kazanan sporcularımız oldular.

Genel klasmanda ise Ankara Ulaştırmaspor şampiyonluk kupasını alırken, İzmir Büyükşehir Belediyespor ikinci, Ankara Büyükşehir Belediyespor üçüncü, Ankara EGO Spor dördüncü, İstanbul Büyükşehir Belediyespor beşinci oldu.

Kulüpler Türkiye Taekwondo Şampiyonası - Bursa
28 Kasım - 2 Aralık 2012 | Atatürk Kapalı Spor Salonu

Sonuçlar

ERKEK TAKIM SIRALAMASI

1. Ankara Ulaştırma SK
2. İzmir Büyükşehir Bld. SK
3. İstanbul Tuzla Bld. SK
4. İstanbul Üsküdar Bld. SK
5. Ankara Büyükşehir Bld. SK

                                                  6.İstanbul BBSK



BAYAN TAKIM SIRALAMASI

1. İstanbul GOP Bld. SK
2. Ankara Ulaştırma SK
3. Ankara EGO SK
4. İstanbul Büyükşehir Bld. SK
5. Ankara Büyükşehir Bld. SK

GENEL TAKIM SIRALAMASI

1. Ankara Ulaştırma SK
2. İzmir Büyükşehir Bld. SK
3. Ankara Büyükşehir Bld. SK
4. Ankara EGO SK
5. İstanbul Büyükşehir Bld. SK

1. GÜN SONUÇLARI - 28 Kasım 2012

Erkekler

Bayanlar

68 KG
1. Cem Uluğnuyan - Ankara Ulaştırma SK
2. Çağın Solak - Mersin Büyükşehir Bld. SK
3. Armağan Yardımcı - İzmir Bornova Bld. GSK
3. Umutcan Çalışkan - İzmir Büyükşehir Bld. SK

53 KG
1. Hatice Kübra Yangın - Kocaeli Kağıtspor
2. Şeyma Tuncer - Ankara Ulaştırma SK
3. Safiye Yalçın Türk - Ankara EGO SK
3. Hülya Kaya - İstanbul Büyükşehir Bld. SK


+73 KG
1. Büşra Yıldız - Ordu GSK
2. Ebru Yümlü - İstanbul Büyükşhir Bld. SK
3. Cansel Deniz - İstanbul GOP Bld. SK
3. Rukiye Alacakaya - Ankara Ulaştırma SK

2. GÜN SONUÇLARI - 29 Kasım 2012

Erkekler

Bayanlar

58 KG
1. Suat Tekin - İstanbul Yavuz SK
2. Anıl Fatih Atağ - İstanbul Sarıyer Bld. SK
3. Abdullah Ö. Katırcıoğlu - Bursa Kurtuluş GSK
3. Ömer Ramazan Evez - İzmir Çiğli Bld. SK

49 KG
1. Feyzanur Saka - İstanbul Üsküdar Bld. SK
2. Sezen Şevik - Mersin Büyükşehir Bld. SK
3. Ezgi Kaçar - Ordu Mor Beyaz SK
3. Nazlı Bana - Bursa Sağlık Gücü GSK


67 KG
1. Tuğçe Merve Zinal - İstanbul GOP Bld. SK
2. Efsa Karaca - Ankara Ulaştırma SK
3. Menekşe Çelik - İstanbul Büyükşehir Bld. SK
3. Tuğbanur Yalçın - İstanbul Yavuz SK

3. GÜN SONUÇLARI - 30 Kasım 2012

Erkekler

Bayanlar

63 KG
1. Umut Bildik - İstanbul Üsküdar Bld. SK
2. Fuatcan Aldemir - Ankara Ulaştırma SK
3. Güney Arıcı - İstanbul Büyükşehir Bld. SK
3. Cem Kıtan - Bursa Osmangazi Bld. SK


87 KG
1. Burak Eski - İstanbul Tuzla Bld. SK
2. Burak Demir - Ankara EGO SK
3. Yasin Baştuğ - Ankara Ulaştırma SK
3. Hasan Mesut Demir - Ankara Büyükşehir Bld. SK

57 KG
1. Sedanur Yumurçalı - Ankara EGO SK
2. Göksu Özgün - Ankara Ulaştırma SK
3. Ayşe Hilal Ülkü - Ankara Büyükşehir Bld. SK
3. Büşra Eski - İstanbul Bahçelievler Bld. SK

4. GÜN SONUÇLARI - 1 Aralık 2012

Erkekler

Bayanlar

54 KG
1. Sergen Duygu - Tekirdağ Belediyesi GSK
2. Tolga İslamoğlu - İzmir Büyükşehir Bld. SK
3. Cemil Akçay - İstanbul Üsküdar Bld. SK
3. Mehmet Dolaş - Ankara Büyükşehir Bld. SK


80 KG
1. Yunus Sarı - Ankara Ulaştırma SK
2. Rıdvan Baygut - İstanbul Tuzla Bld. SK
3. Ozan Berke Bindak - Ankara Büyükşehir Bld. SK
3. Alper Ayhan - İzmir Büyükşehir Bld. SK

46 KG
1. Fatma Sarıdoğan - İstanbul GOP Bld. SK
2. Emel Tutku Yetişkul - İzmir Büyükşehir Bld. SK
3. Esen Gül - İzmir Bornova Bld. SK
3. Asiye Nur Koyuncu - Kırklareli Ergin SK


73 KG
1. Yaprak Eriş - Ankara Büyükşehir Bld. SK
2. Büşra Ark - Kocaeli Derince Tkd SK
3. Esra Akbaş Kekeç - İstanbul Büyükşehir Bld. SK
3. Ecehan Güneş - İstanbul GOP Kuvvet Tkd SK

5. GÜN SONUÇLARI - 2 Aralık 2012

Erkekler

Bayanlar

74 KG
1. M. Talha Sarı - Ankara Ulaştırma SK
2. Rıdvan Akın - İzmir Büyükşehir Bld. SK
3. Uğur Aktaş - Ordu GSK
3. Oğuz Duran - İstanbul Büyükşehir Bld. SK


+87 KG
1. Soner Pınarcık - İzmir Büyükşehir Bld. SK
2. Berkin Nalçacı - İzmir Bornova Bld. SK
3. Atabey Güllü - İstanbul Büyükşehir Bld. SK
3. Fuat Yılmaz - Ankara EGO SK

62 KG
1. Hatice Kübra İlgün - Bursa Sağlıkgücü GSK
2. Fulden Gökalp - Bursa Osmangazi Bld. SK
3. Tansu Burak - Ankara Büyükşehir Bld. SK
3. Sude Bulut - Tekirdağ Belediyesi GSK

 

 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz