Tekvando`da Madalya`ya Vurduk...

Antalya`da yapılan Büyükler Türkiye Tekvando Şampiyonası`nda kulübümüz sporcuları başarılı bir performans ortaya koyarak, şampiyonayı 4 altın 1 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 8 madalya ile tamamladı.

Dilek Sabancı Spor Salonu`nda yapılan ve 48 ilden 304 erkek, 175 bayan olmak üzere toplam 479 sporcu katıldığı şampiyonada sporcularımızdan Gamze Uysal, Bahri Tanrıkulu, Zeynep Murat Duran ve Kadriye Selimoğlu Türkiye Şampiyonu olarak altın madalyanın sahibi olurken milli forma altında Hollanda`da yapılacak olan maçlara direk katılma hakkı elde etti.
Sporcularımızdan Arzu Kaygusuz Türkiye 2.`si olarak gümüş madalyada kalırken, Sibel Yıldırım, Tunç Tanrıkulu ve Ertan Başbuğ ise Türkiye 3.`sü olarak bronz madalyanın sahibi oldular. Şampiyonada 2. ve 3. olan sporcularımızın yanı sıra Atabey Güllü, Caner Büke, Ayhan Tanrıverdi, Hande Kocadağ ve Mehmet Bahtiyar ise milli takım seçmelerine katılma hakkını elde ederek Almanya`da düzenlenecek olan turnuvada milli formayı giyebilmek için bir sans daha elde etti.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz