TB2L ve Federasyon Kupası Kuraları Çekildi

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yapılan Türkiye Basketbol İkinci Ligi (TB2L) 2012-2013 sezonu kura çekiminde kupa ve ligdeki rakiplerimiz belli oldu. Ligin ilk haftasında Darüşşafaka'yı konuk edeceğiz.

 Abdi İpekçi Spor Salonu Basın Toplantı Odası'nda yapılan kura çekimlerine, Türkiye Basketbol Federasyonu Asbaşkanı Metin Şahin, TBF Ligler Koordinatörü Ayhan Özgümüş, TBF Lig Geliştirme Koordinatörü Yusuf Erboy, TBF Yayın Koordinatörü İnan Şefkatli, TBF yetkilileri, kulübümüz temsilen Basketbol Menajerimiz Timur Gülseren ve TB2L'de mücadele eden diğer takımların temsilcileri katıldılar.

 Türkiye Basketbol İkinci Ligi'nde (TB2L) 2012-2013 sezonu, bu yıl ilk kez düzenlenen Federasyon Kupası ile başlayacak. Kupa mücadelesinin sona ermesinden sonra TB2L'de normal sezon ilk hafta karşılşmaları 6-7 Ekim haftasında oynanacak.

Bu sezon 18 takımın yer aldığı Türkiye Basketbol İkinci Ligi'nde; Akhisar Belediye, Bandırma Kırmızı, Başkent Gençlik, Best Balıkesir, Darüşşafaka, Final Gençlik, Gelişim Koleji, Genç Telekom, İstanbul BBSK, İstanbulspor, İzmir Büyükşehir Belediye, Maliye Milli Piyango, Pertevniyal, Selçuk Üniversitesi, Söğütsen Seramik, Trabzonspor Basketbol, Uşak Belediyespor ve Vestel Spor takımları mücadele edecek.

İki devreli ve lig usulü oynanacak olan TB2L'de normal sezon 34 hafta sürecek ve puan cetvelinin ilk 8 sırasında yer alan takımlar Play Off'da mücadele etme hakkına sahip olacak. Play Off'un tüm turlarında takımların ligde oynamış oldukları maç sonuçları ne olursa olsun karşılaşmalar 0-0 başlayacak. Çeyrek final ve yarı final maçları kazanılmış 2 maç üzerinden oynanacak. Yarı final müsabakaları sonunda finale yükselen takımlar 2013-2014 sezonunda Beko Basketbol Ligi'nde oynamaya hak kazanacak. Final maçı, TBF Ligler Direktörlüğü'nün belirleyeceği bir salonda tek maç üzerinden oynanacak. Müsabaka sonunda kazanan takım 2012-2013 sezonu TB2L şampiyonu olacak.

Çekilen kura sonucu TB2L'de ilk hafta programı şu şekilde oluştu;

İstanbul BB.-Darüşşafaka

Genç Telekom-İzmir BŞB

 Maliye Milli Piyango-Akhisar Belediye

 Best Balıkesir BK-TS Basketbol

 İstanbulspor-Pertevniyal

  Gelişim Koleji-Başkent Gençlik

 Vestel-Final Gençlik

 Selçuk Üniversitesi-Bandırma Kırmızı

 Uşak Üni. Bld. Spor-Söğütsen Seramik

 Federasyon Kupası ilk Kez Oynanacak

 Bu yıl ilk kez oynanacak olan Federasyon Kupası'nda 2012-2013 sezonunda TB2L'de mücadele edecek takımlar katılacak ve maçlar Federasyon tarafından belirlenecek merkezlerde yapılacak. Federasyon Kupası 1.tur müsabakaları 3 takımlı 6 grupta tek devreli lig usulü oynanacak. 3 gün sürecek mücadeleler sonunda gruplarında 1. olan 6 takım TBF tarafından daha sonra açıklanacak bir merkezde 2.tur müsabakalarını oynayacak. Bu turda 3 takımlı 2 grup oluşturulacak ve maçlar tek devreli lig usulü ile oynanacak. Gruplarını 1. tamamlayan takımlar, final müsabakasında oynamaya hak kazanacak. Final maçı sonunda kazanan takım 2012-2013 sezonu Federasyonu Kupası şampiyonu olacak.

Çekilen kura sonucu Federasyon Kupası Grupları şu şekilde oluştu;

 A Grubu

 Uşak Üni. Belediyespor

 Darüşşafaka

 Başkent Gençlik

 B Grubu

 İzmir BŞB.

 Best Balıkesir BK

 Bandırma Kırmızı

C Grubu

Vestel

 İstanbulspor

 İstanbul BBSK

 D Grubu

 Final Gençlik

 Söğütsen Seramik

 Genç Telekom

 E Grubu

 Maliye Milli Piyango

 Akhisar Belediye

 Selçuk Üniversitesi

 F Grubu

 Trabzonspor

 Pertevniyal

 Gelişim Koleji

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz