TB2L;İstanbul BB-Tire Belediyesi:91-67

Türkiye Basketbol İkinci Ligi'nin ilk haftasında Tire Belediyespor'u konuk eden İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz sahadan 91 - 67 galip ayrılarak sezona iyi bir başlangıç yapmış oldu.

 Bayrampaşa Spor Salonunda oynanan maçta Basketbol takımımız maça Sezgin, Recep, Serhan, Marko ve Cihan beşiyle çıktı. Ekibimiz karşılaşmaya Cihan'ın pota altı basketiyle başladı. İlk beş dakikalık bölüm Tire Belediyespor'un 9 – 12'lik üstünlüğüyle geçildi. Ekibimizin rakibini tanımaya çalıştığı bu periyot karşılıklı basketlerle geçildi. Periyodun bitimine 2 saniye kala takımımız Marko Kolaric ile bulduğu 3 sayılık basketle periyodu 20 - 17 önde bitirdi. 

İkinci periyoda baskılı savunmayla başlayan takımımız rakibinin hücum organizasyonlarını bozarak müdafaa sertliğini ortaya koydu. Kenardan gelen Umutcan'ın katkısına Sezgin'in 3 sayılık basketleri de eklenince İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz soyunma odasına 45 - 29 önde girdi.

İkinci yarıda da müdafaa sertliğinden ödün vermeyen takımımız Sezgin'in oynadığı pıck and roll sonrası bulduğu asistlerle farkı giderek açtı ve bu periyodu da 68 - 49 önde kapattı. 

Son periyoda da Umutcan'ın basketleriyle hızlı başlayan taraf ekibimiz oldu. Periyodun ilk beş dakikalık bölümünde Recep ve Cihan'ın skordaki katkıları farkı iyice artırdı. Genç oyunculara şans verilen maçın son bölümünde Ediz takımının skor yükünü taşıdı. Sakat olan Ufuk Yanar ve Soner Şahin kadroda yer almazken Cihan Mumcuoğulları 24 sayıyla maçın en skorer ismi oldu. Recep Doğrusöz 18 sayı 5 ribaunt Sezgin Eriş 13 sayı 11 asist 6 ribauntluk katkısıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz da öne çıkan diğer isimler oldu. TB2L'de mücadele ede Basketbol takımımız 2011-2012 sezonunun ilk maçında evinde konuk ettiği Tire Belediyespor'u 91 - 67 yenerek lige iyi bir başlangıç yaptı

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz