TB2L'de fikstür çekildi.

Türkiye Basketbol 2. Ligi'nde 2011-2012 sezonu fikstürü İstanbul'da çekildi. 8 Ekim'de başlayacak olan ligin ilk haftasında Kepez Belediyesi ile deplasmanda karşılaşacağız.

 Yenisezon fikstürü, The Marmara Otel'inde kulübümüzü temsilen Genel Menajerimiz Timur Gülseren,  Basketbol Federasyonu Ligler Direktörü Ahmet Araşan, Ligler Koordinatörü Ayhan Özgümüş, Lig Geliştirme Koordinatörü Yusuf Erboy ve Yayın Koordinatörü İnan Şefkatli ile kulüp başkanları ve yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilen lig kurulu toplantısının ardından yapılan kura çekimi ile belirlendi.

Tek grupta 20 takımın katılımıyla düzenlenecek yeni sezon, 8 Ekim'de başlayacak. Çift devreli lig usulüne göre oynanacak ve 38 hafta sürerek ligin normal süresi, 22 Nisan'da sona erecek ve ilk 8 arasında yer alan takımlar play-off'a yükselecek.
Play-off'larda tüm seriler 0-0 eşitlikle başlayacak, çeyrek ve yarı final serilerinde 2 galibiyete ulaşan takımlar tur atlayacak. Tek maç üzerinden, tarafsız bir sahada oynanacak final maçında oynamaya hak kazanan takımların ikisi Beko Basketbol Ligi'ne yükselecek.
Normal sezon sonunda son 4 sırada yer alan takımlar ise bir sonraki sezon Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi'nde yer alacak.
2011-2012 sezonunda TB2L'de Akhisar Belediyespor, Başkent Gençlik, Best Balıkesir, Darüşşafaka, Final Gençlik, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gelişim Koleji, Genç Telekom, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbulspor, Kepez Belediyesi, Maliye Milli Piyango, Optimum TED Ankara Kolejliler, Orman Gençlik, Pamukkale Üniversitesi, Pertevniyal, Selçuk Üniversitesi, Tenis Eskrim Dağcılık, Uşak Belediyesi ve Vestel takımları mücadele edecek.
İLK HAFTANIN MAÇ PROGRAM
TB2L'de 2011-2012 sezonunun ilk hafta maçlarının programı şöyle:

Kepez Belediyesi-İstanbul Büyükşehir Belediyesi
İstanbulspor-Selçuk Üniversitesi
Pamukkale Üniversitesi-Darüşşafaka
Pertevniyal-Başkent Gençlik
Akhisar Belediyesi-Gaziantep Büyükşehir Belediyesi
Best Balıkesir-Genç Telekom
Uşak Belediyesi-Orman Gençlik
Maliye Milli Piyango-Final Gençlik
Optimum TED Ankara Kolejliler-Tenis Eskrim Dağcılık
Gelişim Koleji-Vestel

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz