TB2L, Büyükşehir – Darüşşafaka : 58-52.

Türkiye Basketbol İkinci Ligi'nde sahasında Darüşşafaka'yı konuk eden turuncu-lacivertli ekibimiz yaptığı sert savunmayla sahadan 58 - 52 galip ayrıldı.

 Cebeci Spor Kompleksi'nde oynanan maçta İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz maça Erden, Recep, Serhat, İbrahim ve Dane beşiyle başladı. Müsabakaya hızlı başlayan taraf ekibimiz oldu ve ilk beş dakikalık bölüm 7-2 üstünlüğümüzle geçildi. Periyodun sonunda da üstünlük değişmedi ve takımımız bu periyodu 17-8 önde bitirdi. Bu periyot da yediğimiz 8 sayının 6 sının faullerden gelmesi takımımızın müdafa inancını ortaya koymuş oldu.

İkinci periyodun ilk beş dakikalık bölümünde savunma direncimizin düşmesiyle rakip takım 11-0 seri yakaladı ve 19-19 eşitliği sağladı. Bu bölümden sonra toparlanan ekibimiz devreye 30 - 26 önde girdi.

Karşılıklı basketlerle geçilen üçüncü periyotta da İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz üstünlüğünü rakibine kaptırmadı ve periyodu 42-41 önde kapattı.

Son periyoda sert savunma yaparak başlayan takımımız ilk beş dakikalık bölümde sayı yemeyerek 11-0 seri yakaladı ve bu bölümü 52-41 önde kapadı. Maçın geri kalan bölümünde de savunma direncinden ödün vermeyen İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz müsabakadan 58-52 galip ayrılan taraf oldu. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz