Taekwando'da Türkiye Sampiyonu olduk.

Karaciger yetmezligi nedeniyle geçen ay yasamini yitiren Tekvando antrenörü ve milli hakem Nuri Bahçeci anisina Kayseri`de düzenlenen Kulüplerarasi Türkiye Sampiyonasi'nda Tekvando takimimiz 4 altin, 5 gümüs ve 2 bronz madalya alarak Türkiye Sampiyo

Karaciğer yetmezliği nedeniyle geçen ay yaşamını yitiren Tekvando antrenörü ve milli hakem Nuri Bahçeci anısına Kayseri`de düzenlenen Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası'nda Tekvando takımımız 4 altın, 5 gümüş ve 2 bronz madalya alarak Türkiye Şampiyonu oldu.
Atatürk Spor Salonu`nda yapılan şampiyonaya, 13 ilden 36 kulüp ve 72`si bayan 271 sporcu katılrken, Şampiyona sonunda bayanlarda, Tekvando takımımız 54 puanla birinci, Ulaştırmaspor 33 puanla ikinci, Gaziosmanpaşa Belediyespor da 30 puanla üçüncü oldu.
Erkeklerde de 55 puanla Ankara TSE Spor birinciliği, 53 puanla İzmir Büyükşehir Belediyespor ikinciliği elde ederken, 39 puanla Erkek Tekvando Takımımız ise üçüncülüğü elde etti.
Genel klasmanda ise Tekvando Takımımız 93 puanla birinci olarak şampiyonluğa uzanırken, TSE Spor 82 puanla ikinci, Ulaştırmaspor da 71 puanla üçüncü oldu.
Şampiyanada dereceye girerek madalya alan sporcularımız şöyle:
Bayanlar:
55 kg. Zeynep Murat (Altın)
59 kg. Hamide Bıçkın Tosun (Altın)
63 kg. Azize Tanrıkulu (Altın)
51 kg. Hayriye Güneş (Gümüş)
72 kg. Deniz Türe (Gümüş)
+72 kg Arzu Er (Gümüş)
67 kg. Kübra Tuba Yılmaz (Bronz)
Erkekler:
67 kg. Selim Kokar (Altın)
62 kg. Ayhan Tanrıverdi (Gümüş)
78 kg. Tunç Tanrıkulu (Gümüş)
84 kg. Orhan Terzi (Bronz)
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz