Süper Lig 2019-2020 Sezonu fikstürü belli oldu…

Basketbol Süper Ligi’nde 2019-2020 sezonu 27 Eylül'de başlayacak. Sezonun ilk haftasında İstanbul BBSK, Fenerbahçe Beko’yu konuk edecek.

Basketbol Süper Ligi’nde 2019-2020 Sezonu fikstürü belli oldu. İstanbul BBSK Basketbol takımımız, sezonun ilk hafta maçında Fenerbahçe Beko’yu ağırlayacak.

Fikstür Çekimi İstanbul Crowne Plaza'da gerçekleştirildi. Türkiye Basketbol Federasyonu Üst Yöneticileri ile ligde mücadele edecek takımların temsilcileri yer aldığı Fikstür çekimine İstanbul BBSK adına Kulüp Genel Sekreteri ve Basketbol Şube Sorumlusu Hakan Şahin katıldı.

Kura çekiminin ardından değerlendirmelerde bulanan Hakan Şahin; “Hepimize hayırlı olsun. Centilmence bir sezon geçmesini temenni ediyorum. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Derneği olarak amatör branşlarda bir çok şampiyon sporcumuz var. Basketbolda da amacımız alt yapıdan yeni oyuncuları Türk sporuna kazandırarak, onlara ağabeylik yapmak. Ligde kalıcı olmak istiyoruz ve bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geçen seneki koçumuz Hakan Yavuz’la prensip olarak anlaştığımızı söyleyebilirim. Transfer çalışmalarımıza da hocamızla oturup önümüzdeki günlerde başlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Basketbol sezonu 26 Eylül Perşembe günü Türkiye kupası şampiyonu Fenerbahçe Beko ile lig şampiyonu Anadolu Efes arasında oynanacak Cumhurbaşkanlığı Kupası maçıyla başlayacak. Basketbol Süper Lig'i ise 27 Eylül'de başlarken, 6 Ocak 2020 tarihinde devre arasına girecek. Ligde ikinci devre 10 Ocak 2020 tarihinde başlarken normal sezon 4 Mayıs 2020'de sona erecek.

İstanbul BBSK Basketbol Takımı, Basketbol Süper Ligi 2019-2020 Sezonu Fikstürü

Etiketler
Yorumlar
Bildirim

Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

    Yorum Yaz