Süngü, Yıldız ve Şimşek Türkiye Şampiyonu.

Alanya'da sona eren Büyükler Ferdi Türkiye Taekwondo Şampiyonası'nda sporcularımızdan Berkcan Süngü, Büşra Yıldız ve Okan Şimşek Türkiye Şampiyonu olurken, sporcularımız şampiyonayı 3 altın, 6 gümüş ve 6 bronz madalya kazandı.

  Atatürk Spor Salonu'nda yapılan müsabakalarda Berkcan Süngü, Okan Şimşek ve Büşra Yıldız Türkiye Şampiyonu, Ozan Berken Bindak, Mehmet Korucu, Umut Bildik, Mert Erdoğan, Ebru Yümlü ve Songül İlkTürkiye 2.'si,Fazıl Hamza Uzunal, Serdar Akın, Harun Tarhan, Fuatcan Aldemir,  Merve Gündoğar ve Büşra Genç iseTürkiye 3.'sü oldu.

 Atatürk Spor Salonu'nda yapılan müsabakalarda tatamiye çıkan sporcumuz Berkcan Süngü 80 kiloda, Okan Şimşek 74 Kiloda, Büşra Yıldız ise +73 kiloda başarılı bir performans ortaya koyarak Türkiye Şampiyonu olup altın madalyanın sahibi oldu.

63 kiloda tatamiye çıkan Umut Bildik, 87 kiloda yarışan Mehmet Korucu, 80 kiloda Ozan Berken Bindak ve 54 Kiloda yarışan Mert Erdoğan  finalde rakibine yenilerek Türkiye 2.'si oldu. Bayanlar 46 kilo müsabakasında Songül İlk ve 73 kiloda yarışan Ebru Yümlü de finalde rakibine yenilerek Türkiye 2.'si olurken, 46 kiloda yarışan sporcumuz Bayan sporcumuz Büşra Genç, 53 kiloda tatamiye çıkan Merve Gündoğar ile Erkekler Kategorisi'nde yarışan 87 kiloda yarışan Serdar Akın ve 68 kiloda mücadele eden sporcumuz Fazıl Hamza Uzunal, 54 kiloda Harun Tarhan ve 58 kiloda yarışan Fuatcan Aldemir ise Türkiye 3.'sü olarak bronz madalyanın sahibi oldu. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz