Sümeyye Akkuş Dünya Kupası 3.'sü.

Büyük Bayanlar Dünya Kupası Çek Cumhuriyeti'nin Prag kentinde yapılırken sporcumuz Sümeyye Akkuş bronz madalyanın sahibi oldu.

 

Olimpiyat Oyunları'na yönelik puan toplama müsabakası niteliğinde büyük önem arz eden müsabakalarda 48 kg.'da mücadele eden milli sporcumuz Sümeyye Akkuş'un 3. olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Prag'da yapılan bayanlar dünya kupası müsabakalarında 48 kg.'da yarışan milli sporcumuz Sümeyye Akkuş, sırasıyla Ukraynalı ve İtalyan rakiplerini yenmesine rağmen yarı finale çıkma maçında Çinli sporcu Shugen Wu'ya yenilince repesaj maçlarına kaldı. Burada da oldukça iyi bir performans sergileyen Sümeyye, repesajın ilk maçında İrlandalı Lisa Kearney, üçüncülük maçında da İtalyan rakibi Valentina Moscat'ı saf dışı bırakınca Bronz madalyaya uzandı.

Öte yandan Bolu'da yapılan Gençler Türkiye Şampiyonası'nda 57 kiloda Dilara İncedayı ve 90 kiloda Mehmet Ensar Kolcu Türkiye Şampiyonu, 48 kiloda Dilara Lokman Hekim Türkiye 2.'si oldu. 66 kiloda Tunahan Şimşekçakan, 81 kiloda Mevlüt Taşçakır ve 70 kiloda ise Büşra Bulut ise Türkiye 3.'sü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz