Sporla sağlıklı nesiller Konferansı yapıldı.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunca düzenlenen 2. “Sporla sağlıklı nesiller” eğitim Konferansı Üsküdar'da kulüp doktorumuz Ömer Batın Gözübüyük ve Fizyoterapistimiz Mehmet Akman'ın sunumuyla yapıldı.

 Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde yapılan 2. 'Sporla sağlıklı nesiller' eğitim Konferansı Üsküdar'da geniş katılımla yapıldı. ‘Sporcu Sakatlıkları ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir?' ve ‘Sporcu beslenmesi  nasıl olmalı'

 ‘Sporda Saldırganlık ve Şiddet' ile ‘Yapılması Gereken Örnek Davranışlar' başlıkları altında yapılan konferansa teknik direktörümüz Cihat Arslan, Oyuncumuz Can Arat, kulüp doktorumuz Ömer Batın Gözübüyük ve Fizyoterapistimiz Mehmet Akman, Masörümüz Koray Akyüz'ün katılımıyla yapıldı. Konferansta ayrıca TASK Genel Başkanı Ali Düşmez, TFF il Başkanı Yemen Ekşioğlu, TSYD Başkanı Naci Arkan, Altan Tanrıkulu ve Ogün Temizkanoğlu yer aldı. Konferansın ardından sporculara forma hediye edildi.

Sporcu sağlığının özel bir alan olduğu bilincinden hareketle, İstanbul'da başlayıp ülke genelinde ‘SPORLA SAĞLIKLI NESİLLER ' konulu eğitim konferansları düzenlenmesi sayesinde sağlıklı, bilinçli, ahlaklı sporcuların yetiştirilmesine katkıda bulunulmasının yanı sıra genç sporcuların,   kariyerlerine  ve  yaşamlarına daha kaliteli ve sağlıklı  devam etmeleri için gereken kazanımların edinilmesine imkan sağlayacaktır.

Ulusal ve uluslararası arenada çeşitli alanlarda bireysel ve takım sporlarında müsabakalara katılan sporcularımız ile, sağlıklı bir nesil yetiştirme amacıyla spora yönlendirilen gençlerimizin, sporcu sakatlıklarından en az etkilenmeleri, aldıkları eğitim ve yönlendirmeler sayesinde fiziksel ve mental kondisyonlarının yükselmesi bu sayede edinilen başarıların arttırılması hedeflenmektedir.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz