Sporcularımız ve antrenörlerimiz Engelliler Günü etkinliklerine katıldı

Engelli branşında Türkiye’nin en fazla sporcuya hizmet veren kulübü olan İstanbul BBSK’nın engelli sporcuları ve antrenörleri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında bir dizi etkinliğe katıldı.

Uluslararası Engelliler Günü, toplumsal yaşamda farkındalık kazandırmak için her yıl 3 Aralık’ta dünya çapında çeşitli etkinliklerle gerçekleştiriliyor. Engelli branşlarında binlerce sporcuya hizmet veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü de bu anlamlı günde çeşitli etkinliklere katıldı. Bedensel engelli milli sporcularımız toplumsal farkındalık sağlamak ve sporun engelli bireylere katkısını anlatmak üzere çeşitli etkinliklerde yer aldı.

PARALİMPİK YÜZÜCÜLERİMİZ BAŞKAN HANÇERLİ İLE YARIŞTI
Paralimpik Milli Yüzücümüzcülerimiz Beytullah Eroğlu, Koral Berkin Kutlu, Nil Şahin, Şevval Beren Mutlu, Mustafa Şar, Yusuf Oğur Türkiye’nin ilk engelli belediye başkanı olan Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli ile yüzme yarışı yaptı. İBB Avcılar Spor Kompleksi’nde yapılan yarışı CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, İstanbul BBSK Genel Sekreteri Erdem Aslanoğlu, İstanbul BBSK yöneticileri ve sporcuların aileleri ve davetliler heyecanla takip etti. Yarışın galibi Beytullah Eroğlu oldu.

BEYTULLAH EROĞLU: “FARKINDALIK UYANDIRABİLDİYSEK NE MUTLU”
Yarışın birincisi Paralimpik milli yüzücümüz Beytullah Eroğlu yarış sonrası yaptığı açıklamada, “Farkındalık uyandırabilirsek ne mutlu bize. Çünkü evinde oturan çok sayıda engelli var, dışarı çıkmayan, bir ışık bekleyen. İşte o ışık burada. Bunu biz başardık, çalışınca yapabiliyoruz. Onlar da yapabilir. Yeter ki istesinler. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü olarak engelliler yüzmede çok başarılıyız. Bütün desteği vermeye hazırız, onları evlerinden çıkmaya davet ediyoruz" dedi. 
Yarışa katılan sporculara madalya takdim edildikten sonra toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

BEDENSEL ENGELLİ SPORCULARIMIZ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERDE ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
Görme engelli sporcumuz Töre Bıyık ve engelli yüzme antrenörümüz Eyüp Yaman, yönetim kurulu üyemiz Adem Kuyumcu ile birlikte MEB Beyoğlu Mehmet Oyal Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde velilerle bir araya geldi. Programda, sporun engelli bireylerin hayatlarına olumlu etkileri anlatıldı.

Bedensel engelli yüzücümüz Nil Şahin ve annesi Ümit Şahin, Florya Uğur Koleji’nde düzenlenen programa konuk oldu.

Bedensel engelli yüzücümüz Caner Aşkın ve babası Nazmi Aşkın, Beylikdüzü Belediyesi ve Beylikdüzü Kaymakamlığı ortak programına katıldı.

Bedensel engelli 4 sporcumuz ve antrenör Fatih Kurt, moderatörlüğünü yönetim kurulu üyemiz Adem Kuyumcu’nun yaptığı, Beylikdüzü Bilim Yaşam Koleji’nde düzenlenen programda öğrencilerle buluştu.

Bedensel engelli yüzücülerimiz Beytullah Eroğlu, Elif İldem ve Caner Aşkın, Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği programda yer aldılar.

Etiketler
Yorumlar
Bildirim

Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

    Yorum Yaz