Sporcularımız 7 günde 19 madalya kazandı.

Amatör branşların lokomotifi İstanbul BBSK'nın sporcuları, son bir haftada uluslararası arenada 7, ulusal müsabakalarda 12 olmak üzere toplam 19 madalya kazandı.

Geçtiğimiz hafta halter, judo, güreş ve karate olmak üzere 4 branşta uluslararası organizasyonlarda boy gösteren sporcularımız 4 altın, 2 bronz madalya elde etti. Ulusal yarışmalarda ise taekwondocularımız ümitler kategorisinde çıktıları İstanbul Şampiyonası'nda 11 madalyanın sahibi olurken tenis branşından da 1 madalya geldi. 

Olimpiyat ikincisi milli haltercimiz Daniyar İsmayilov, San Marino'da Avrupa Kupası'nda şampiyon oldu. Başarılı sporcumuz koparmada 154 kilo, silkmede 181 kilo ve toplamda 335 kiloluk derecesiyle altın madalyanın sahibi oldu. 

Brezilya'da devam eden Brasilia Grand Slam'de yarışan milli judocumuz Vedat Albayrak 81 kiloda gümüş madalya kazandı. Sporcumuz bu başarısı ile 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'na bir adım daha yaklaştı.

Karate 1 Premier Lig’de sezonun altıncı etabı Rusya’da tatamiye çıkan karatecilerimiz organizasyonu 1 altın, 1 bronz madalya ile tamamladı. Kata Milli Takımımızda yer alan sporcularımız Kutluhan Demir ve Enes Özdemir altın madalya kazanırken, kumite +68 kiloda yarışan sporcumuz Eda Eltemur bronz madalyayı boynuna taktı. 

Güreş branşında alt yaş kategorilerinde gerçekleştirilen Balkan Şampiyonası'nda, İstanbul BBSK rüzgarı esti. Milli güreşçilerimizden Fatih Bozkurt (130 kg) gençler kategorisinde, Berat Keskin (48 kg) U15 kategorisinde şampiyonluğa ulaştı. Yıldızlar kategorisinde mücadele eden Bahadır Bilal Atayurt da Balkan Şampiyonası'nda üçüncü olarak madalya elde eden bir diğer sporcumuz oldu. 

Ulusal yarışmalarda ise taekwondocularımız Ümitler İstanbul Taekwondo Şampiyonası'nda mücadele verdi. Sporcularımız organizasyonun 7 altın, 3 gümüş, 1 bronz madalya ile tamamladı. Ayrıca tenis branşımızda 12 yaş kategorisinde mücadele eden sporcumuz Yasemin Pehlivan 2x4 hafta sonu turnuvasında gümüş madalyayı boynuna taktı. 
 

Etiketler
Yorumlar
Bildirim

Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

    Yorum Yaz