Soner Demirtaş Avrupa Şampiyonu..

Letonya'da devam eden Büyükler Avrupa Şampiyonası'nda 74 kiloda mücadele veren Güreşçimiz Soner Demirtaş, Rus'u 7-0, Ermeni'yi 12-1, Polonyalı'yı ise 10-0 teknik üstünlükle saf dışı edip adını finale yazdırdı.Soner finalde Azeri rakibini 2-1 yenerek şampiyonluğa uzandı.

Letonya'nın başkenti Riga'da devam eden Büyükler Avrupa Serbest Stil Güreş Şampiyonası'nda mücadele eden sporcumuz Soner Demirtaş Avrupa Şampiyonu oldu. Grup maçlarında başarılı bir performans ortaya koyan 74 kilo Güreşçimiz Rus rakibi Z.Makıev'i hiç sayı vermeden 7-0 mağlup ederek çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde ise Ermeni rakibi Grıgoryan'ı 12-1 yenerek adını yarı finale yazdıran sporcumuz, bu turda da Polanyalı rakibi Andrzej Piotr Sokalski'yi 10-0 teknik üstünlükle yenerek finale yükseldi. Milli Gururumuz Soner Demirtaş, final mücadelesinde Azerbaycan'dan Jabrayil Hasanov ile karşı karşıya geldi.

Baştan sona taktik savaşı gibi geçen güreşte Soner Demirtaş, ilk devreyi rakibine verdirdiği ihtarlardan aldığı 1 puanla 1-0 önde kapattı. Aynı taktiği ikinci devrede de sürdüren Soner Demirtaş, Azeri rakibi Jabrayil Hasanov'dan bir puan daha alarak durumu 2-0 yaptı. Mücadelenin son bölümünde Azeri güreşçi durumu 2-1 yapsa da Soner Demirtaş, minderden 2 -1 galip ayrılarak altın madalyanın sahibi oldu.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz