Şirin Mine Kılıç: “İstanbul Olimpiyatı hak ediyor”

Başkan Vekilimiz Şirin Mine Kılıç, İstanbul’un 2032 Olimpiyat Oyunları adaylığı için hep birlikte çalışacaklarını ifade ederek, “Tüm yatırımlar yapılacak ve bunu başaracağız. İstanbul bunu hak ediyor” dedi.

Sports TV’de yayınlanan Gündem Atletizm programına konuk olan Başkan Vekilimiz ve Atletizm Şube Sorumlumuz Şirin Mine Kılıç, İstanbul’un Olimpiyatlara ev sahipliği yapmayı hak ettiğini söyledi. Kılıç, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach ile 2032 İstanbul Olimpiyatları için yaptığı sanal toplantının altının çok dolu olduğunu dile getirerek, “Göreceksiniz çok büyük yatırımlar yapılacak” diye konuştu.

İstanbul’da spor yatırımları için yeterli alan olduğunu belirten Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü: “İstanbul sıkışık görünüyor ama inanın yeterli alan var. İsterseniz her şey olur. Tüm yatırımlar yapılacak. Zaten İBB iştiraki olan Spor İstanbul’un elinde 50’den fazla tesis var. Bunların olimpiyata uygun hale getirilmesi için çalışmalar yapılacak.

Engellilerin spor yapabilmesi için, daha fazla engellinin sporun içine girebilmesi için yapılması planlanan bir tesis projemiz var. Tüm projelerimizi hazırladık, planlamalarımızı yaptık. Hatta kampanya bütçesini bile düşündük. İstanbul gümbür gümbür gelecek. Projeleri yapmazsanız Olimpiyatlar hikaye olur, bunları hep birlikte yapacağız, hep birlikte başaracağız. İstanbul bunu hak ediyor.”

Etiketler
Yorumlar
Bildirim

Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

    Yorum Yaz