Servet Coşkun Avrupa 2.si.

Finlandiya'da yapılan Büyükler Avrupa Güreş Şampiyonası'nda 65 kiloda mücadele eden Milli güreşçimiz Servet Coşkun, finalde Rus Kurbanaliev Megomed'e mağlup olarak Avrupa 2.'si oldu ve gümüş madalya ile yetindi.

 Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de yapılan Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Serbest Stil'de mücadele eden sporcumuz Servet Coşkun başarıl bir performans ortaya koyarak Avrupa 2.si olmayı başardı.

Erkeklerde sabah seansında mindere ilk olarak 65 kiloda sporcumuz Servet Coşkun çıktı. 1. turda Macar Norbert Lukacs karşısında ilk sayısını çırpma hareketinden kazanan Coşkun, ilk devreyi 8-1 önde bitirdi. İkinci devreye de iyi başlayan Servet Coşkun, 5. dakikada skoru 10-2′ye getirdi ve karşılaşmayı da aynı skorla kazanarak çeyrek finale yükselen ilk sporcu oldu. Servet Coşkun, çeyrek final karşılaşmasında Slovak Mykola Boltnjuk ile eşleşti. Slovak Mykola Boltnjuk karşısında karşılaşmaya oldukça iyi başlayan Servet, ilk devreyi 6-0 kazandı. İkinci devreye de tek kol denemesiyle başlayan Coşkun, rakibini 10-0 teknik üstünlükle yenerek yarı finale yükseldi. Yarı final karşılaşmasında Bulgar Borislav Stefanov ile eşleşti. Karşılaşmanın ilk devresi karşılıklı olarak alınan puanlarla 2-2 bitti. İkinci devre ise inanılmaz bir heyecana sahip oldu. Bu devrenin ilk dakikasında rakibini iki defa minder dışına taşıyan Servet, 4-2 öne geçti ve karşılaşmayı 6-3 kazanarak finalde Rus Kurbanaliev Megomed ile eşleşti. Finalde Rus rakibine 10-0 teknik üstünlükle mağlup olan sporcumuz Avrupa 2.'liği ile yetindi. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz